صادرات از طریق واسطه تجاری

صادرات محصولات با فناوری بالا و پیچیده عموما نیاز به صرف زمان بیشتر و پیگیری مداومی در بازار هدف داشته و صادرات موفق در صورت وجود مزیت‌های رقابتی کیفی و قیمتی تنها در صورت پیگیری اثربخش و نظام‌مند صورت می‌پذیرد. پیگیری فرآیندهای صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در مواردی می‌تواند از طریق واسطه‌های بازرگانی آشنا به فناوری یا محصول و دارای دسترسی‌های بین‌المللی صورت پذیرد.

این درحالیست که واسطه‌های صادراتی عموماً بدلایل مختلفی نظیر پیچیدگی و ریسک بالای صادرات محصولات دانش‌بنیان، نبود فضای اعتماد بین شرکت و واسطه صادراتی، و یا فقدان انگیزش مناسب راغب به صرف زمان و هزینه برای بازاریابی و صادرات محصولات دانش‌بنیان نیستند. لذا کریدور صادرات به‌منظور فعالسازی ظرفیت استفاده از وسطه‌های تجاری موجود در ایران و یا سایر کشورها و همچنین بدلیل انگیزش ایشان در توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان، اقدام به حمایت از این واسطه‌های صادراتی نموده است.

 

انواع خدمت

حمایت از واسطه‌های صادراتی

این حمایت مختص شرکت‌های مدیریت صادرات، کارگزاران تجاری برون مرزی و بازارگانان مورد تایید مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری می‌باشد که موفق به صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان شوند.

  دانلود آیین نامه 

 

فرم دریافت اطلاعات >

دکمه بازگشت به بالا