توسعه صادرات غیرمستقیم دانش‌بنیان‌های ایرانی در همکاری با مجموعه‌های خارجی متنناظر محقق می‌شود

رئیس مرکز توسعه تجارت پارک فناوری پردیس با اشاره به تداوم همکاری پارک فناوری پردیس با مجموعه‌های بین‌المللی تاکید کرد: توسعه صادرات غیرمستقیم در همکاری با دانش‌بنیان‌های خارجی محقق می‌شود.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، میلاد صدرخانلو در ادامه بر اهمیت همکاری با سایر کشورها در حوزه دانش بنیان ها تاکید کرد و گفت: اهمیت توسعه اقتصادی با استفاده از ظرفیت های بین‌المللی یکی از عواملی است که سبب شده تا توسعه صادرات محصولات شرکت‌های پارک فناوری به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای تعامل با طرف های خارجی از اولویت های پارک فناوری پردیس در همکاری های بین المللی این مجموعه قرار گیرد.

وی افزود: یکی از عواملی که می تواند پایداری شرکت‌های فناور و توسعه اقتصادی کشور را تضمین کند، افزایش صادرات و ارزآوری شرکت‌های دانش‌بنیان است.

صدرخانلو ادامه داد: نکته دیگر، رفع مشکل تامین تجهیزات و قطعات و تسهیل واردات مواد اولیه جهت تولید محصولات فناورانه است که از دستاوردهای مهم همکاری های بین المللی است و به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است. طبیعی است که برخی فعالیت های دانش محور نیاز به قطعات و مواد اولیه دارد که واردات آن خود یک هنر در حوزه تجارت است تا هزینه های کمتری به کشور تحمیل و تولیدات بهتری شکل گیرد.

وی افزود: تولید مشترک و یا صادرات غیرمستقیم از دیگر مزایای همکاری با سایر کشورها است. بر همین اساس شرکت های دانش بنیان ایرانی می توانند با شرکت های متناظر خود در خارج از کشور دست به تولید مشترک محصولاتی بزنند. این تولید مشترک می تواند منجر به ساخت محصولی با کیفیت شود که ارزآوری مطلوبی را به همراه دارد.

رئیس توسعه تجارت پارک فناوری پردیس خاطرنشان کرد: این فرآیند همان صادرات غیرمستقیم است که نتایج مطلوبی برای مجموعه های داخلی داشته و توسعه همکاری‌ ها در مناطقی مانند آمریکای لاتین، شرق آسیا و آفریقا  برای استفاده از همین ظرفیت بالقوه در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در شرایطی که کشور نیاز به توسعه تجارت دارد، چنین همکاری ها و هم افزایی هایی می تواند نتایج مثبتی داشته و چرخ صنایع کوچک و بزرگ کشور را به حرکت درآورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا