دهقانی در بازدید از کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری: تربیت نیروی انسانی متخصص تبادل بین‌المللی فناوری/انگیزه و شفافیت دو رکن اساسی فعالیت کریدور است

معاون علمی فناوری اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری از دفتر کریدور صادرات فناوری بازدید کرد و با فعالان و کارگزاران این مرکز به گفت و گو نشست.

 

به  گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری در بازدید از کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری، با اشاره به ظرفیت‌های این مرکز در تربیت و معرفی نیروی انسانی متخصص برای ایجاد زمینه تبادل بین‌المللی فناوری عنوان کرد: یکی از نکات خوب این کریدور پرورش و رشد افراد متخصص و توانمند است و کریدور این ظرفیت را دارد که به زیرساختی برای افراد علاقمند به صادرات و مسایل بین‌المللی دانش‌بنیان هستند، جذب و تربیت شوند.

دهقانی، تنوع خدمات ارائه شده برای حضور محصولات و خدمات دانش‌بنیان در بازارهای بین‌المللی را یکی دیگر از جذابیتهای کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری دانست و افزود: کریدور ارائه دهنده طیف گسترده و متنوعی از خدمات است و در طی  ده سال گذشته توانسته جلودار حضور شرکت ها در بازارهای صادراتی باشد.

وی با اشاره به ضرورت نگرش کلان به فعالیت‌های کریدور عنوان کرد: یکی از نقاط مثبت کریدور این است که متکی به بخش خصوصی است و این امر موجب می‌شود هزینه ها هدفمند صورت بگیرد و کارها با جدیت بیش تری دنبال شود.

رییس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر ضرورت برخورداری از شفافیت و تسریع در انجام فرآیندهای خدماتی افزود: در جریان فراز و نشیب ها و چالش ها مهم این است که فضای کریدور فضایی سالم، باز و شفاف باشد و در عین حال جنس فعالیت‌های دانش‌بنیانی با انگیزه بالا باشد؛ فعالان کریدور باید در پیشرفت و ارزش آفرینی آن سهم داشته باشند تا حرکت رو به جلوی کریدور با سرعت بیش‌تری دنبال شود.

دهقانی ادامه داد: این امکان وجود دارد که برای تربیت نیروی انسانی متخصص، گرنت حمایتی تربیت نیروی انسانی به کریدور اختصاص داده شود و افراد جدید فعال در این زیست بوم پرودش داده شوند.

گفتنی است کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری با هدف توسعه بازار صادراتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. از جمله خدمات این مرکز، تسهیل فرآیند صادرات کالا‌ها و همچنین آموزش و مشاوره شرکت‌ها در حوزه صادرات است. در این مجموعه  با شناسایی و ارزیابی شرکت‌های خدماتی فعال در این حوزه، خدمات متنوعی برای توسعه توان صادراتی شرکت‌ها ارایه می‌شود.

تا کنون بیش از 7249 خدمت به ارزش 419 میلیارد ریال به شرکت‌ها ارائه شده است و در سال 1401 میزان این حمایت ها 2660 میلیون تومان از 119 شرکت بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا