27 آذر؛نشست علمی با موضوع «چالش‌های مدیریت مخاطرات آبی در بستر تغییر اقلیم»

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌ جمهوری، برنامه «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» را که تحت عنوان connect شناخته می‌شود، به منظور انتقال دانش، تجربه و تخصص متخصصان ایرانی به داخل کشور، اجرا می‌کند. این برنامه با همکاری دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های فناور و مراکز رشد و نوآوری منتخب کشور، به عنوان پایگاه میزبان، از همکاری متخصصان در قالب طرح‌های مختلف نظیر برگزاری سخنرانی و کارگاه تخصصی، دوره پسادکتری، دوره فرصت مطالعاتی، همکاری به عنوان استاد مدعو و معین، تأسیس شرکت نوپا (استارتاپ)، نظام‌وظیفه تخصصی و … حمایت می‌کند.

 

در همین راستا، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان یکی از پایگاه‌های تخصصی در برنامه connect، نشست علمی با موضوع «چالش‌های مدیریت مخاطرات آبی در بستر تغییر اقلیم» را برگزار می‌کند؛ سخنرانان این نشست عبارت هستند از دکتر محمدرضا کاویانپور، دکتر حامد مفتخری و دکتر کریم علیزاد.

دکتر محمدرضا کاویانپور در حال حاضر استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و رئیس مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو هستند و موضوع سخنرانی ایشان «چالش‌های مدیریت مخاطرات آبی در بستر تغییر اقلیم» خواهد بود.

دکتر حامد مفتخری هم‌اکنون دانشیار دانشگاه Alabama  در امریکا و رئیس مرکز هیدرولوژی سواحل‌ هستند؛ موضوع سخنرانی ایشان عبارت است از: «چالش‌های مدیریت مخاطرات طبیعی هم‌افزا در نواحی ساحلی»

دکتر کریم علیزاد استادیار سابق پژوهشی انستیتو باروک در دانشگاه South Carolina امریکا بودند و در حال حاضر استادیار دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی هستند. ایشان سخنرانی خود را با موضوع «اثرات بالا آمدن آب دریاها بر مناطق ساحلی» ارائه خواهند کرد.

این نشست علمی مورخ دوشنبه ۲7 آذر ۱۴۰۲ از ساعت ۱3:30 الی ۱5:30 (به وقت ایران) در سالن اجتماعات دانشکده عمران دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، برگزار خواهد شد. آدرس محل برگزاری به شرح زیر است:

تقاطع خیابان میرداماد و ولیعصر (عج)، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، سالن اجتماعات دانشکده عمران

در انتهای نشست نیز فرصتی جهت پرسش و پاسخ و بحث علمی پیرامون روش‌های مدیریت مخاطرات طبیعی با در نظر گرفتن پیش‌بینی‌های انجام شده تغییر اقلیم با حضور اساتید و دانشجویان در نظر گرفته شده است.

panel2 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا