سهم دانش‌بنیان‌های ایرانی از«روس‌بیلد» 2024

امضای دو توافق نامه همکاری به ارزش پنج میلیون و ۸۰۰ هزار دلار برای تأمین فناوری نوین ساختمانی با شرکت‌های روس، دستاورد حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت‌وساز، فناوری و مصالح ساختمانی موسوم به «روس‌بیلد» 2024 بود.

به نقل از تهران تایمز و به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست‌جمهوری، پنجمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت‌وساز، فناوری و مصالح ساختمانی روسیه موسوم به «روس‌بیلد» 2024 در حالی در مسکو برگزار شد که در آن شرکت های دانش بنیان ایرانی جدیدترین دستاوردهای خود را در زمینه ساختمان های هوشمند  و دوستدار محیط زیست ارائه کردند.

9 شرکت دانش بنیان ایرانی با همکاری وزارت راه، مسکن و شهرسازی و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با عرضه محصولات فناورانه خود در«روس‌بیلد» 2024  توانستند توجه بسیاری از شرکت های روسی را برای همکاری به خودشان جلب کنند و دو تفاهم‌نامه همکاری به ارزش پنج میلیون و ۸۰۰ هزار دلار برای تأمین فناوری نوین ساختمانی با شرکت‌های روس امضا کنند؛ یکی از این تفاهم‌نامه‌ها در حوزه مشارکت در فناوری نوین سازه‌های گلخانه‌ای و تفاهم‌نامه دیگر در زمینه تبادل تکنولوژی و واقعیت افزوده در حوزه ساخت و ساز است.

 نمایشگاه بین‌المللی روس‌بیلد (RosBuild) بخشی از رویدادهای هفته ساخت و ساز روسیه است که با هدف تأمین مصالح ساختمانی باکیفیت و بهره‌گیری از آخرین فناوری‌ها در عرصه ساخت و ساز طرح‌ریزی شده و فرصت مناسبی برای ورود تأمین‌کنندگان مصالح و فناوری ساخت و ساز به بازار روسیه محسوب می‌ شود تا علاوه بر اطلاع از آخرین فناوری‌های روز دنیا، شرکا و مشتریان جدید پیدا کنند و جهش بزرگی در زمینه روابط بین‌الملل خود داشته باشند.

فناوری نوین در صنعت ساخت و ساز، با ورود روزافزون تکنولوژی به این عرصه، بهبود و اتوماسیون فرایندها را رقم زده است. استفاده از روش‌های ساخت پیشرفته مانند ساخت خودکار، چاپ سه بعدی و هوش مصنوعی، کیفیت، سرعت و کارایی ساخت و ساز را به طور چشمگیری ارتقاء داده است. به کمک این فناوری‌ها، امکان مدیریت بهتر منابع، کاهش هدررفت‌ها، بهبود ایمنی کارگران و کاهش هزینه‌ها به لحاظ مواد و زمان، فراهم شده است.

به دلیل قیمت بالای انرژی و گسترش ساختمان های دوستدار محیط زیست بحث کاهش مصرف انرژی در کشور روسیه از اهمیت بالایی برخوردار است و تقاضای زیادی برای ساخت و ساز فناورانه وجود دارد. به همین دلیل، نمایشگاه «روس‌بیلد» فرصت مناسبی برای شرکت های نوآور ایرانی است تا سهم خود را از بازار این کشور افزایش دهند.

 لوله‌کشی و مبلمان حمام،  کاشی و سرامیک، مصالح ساختمانی، در و پنجره، رنگ و پوشش تزئینی، کف‌پوش، کاغذ دیواری، سازه‌های شیشه‌ای، پرده، ماشین‌آلات ساختمانی، سازه‌های پیش‌ساخته و ساختمان های هوشمند و محیط زیست از جمله بخش های این نمایشگاه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا