توسعه صادرات فناوری ایران با خدمات حمایتی شتاب گرفت

افزایش سهم ایران از صادرات محصولات با فناوری بالا در دنیا، موضوعی است که اهمیت ارائه خدمات حمایتی در این حوزه را صدچندان کرده است. اقداماتی که راه‌گشای شرکت‌ها در صادرات محصولات است.

ارائه 6 هزار و 399 خدمت صادراتی از جمله این اقدامات است که در چند سال اخیر، روند ورود محصولات دانش‌بنیان و خلاق به بازارهای جهانی را تسهیل و تسریع کرده است. این تلاش‌های جبرانی است برای پایین بودن سهم ایران در سبد جهانی صادرات محصولات و خدمات فناورانه.

تولیدات ایران‌ساختی که به دلیل برخی مشکلات و چالش‌ها برای رسیدن به بازار جهانی محدودیت دارند؛ اما با استفاده از این خدمات و دریافت مشاوره‌های تخصصی، در مسیری اصولی و درست، راهی بازارهای جهانی می‌شوند و بازار آنها در دیگر کشورها توسعه می‌یابد.

کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله مجموعه‌هایی است که طی چند سال اخیر گام‌های مثبتی برای این کار برداشته و تاکنون 6 هزار و 399 خدمت صادراتی به شرکت‌های متقاضی ارائه کرده است. این خدمات مشمول حمایت‌هایی در حوزه‌های توسعه بازار، بازاریابی، ارائه خدمات مشاوره‌ای، تبلیغات و غیره می شود و در اختیار مجموعه‌ها قرار می‌گیرد.

تاکنون 1 هزار و 983 شرکت از این خدمات استفاده کرده و بازار بین‌المللی محصولاتشان را توسعه داده‌اند. انتخاب راهبرد صحیح ورود به بازار، مشاوره الزامات قانونی و تمایلات بازار برای محصولات هدف، شرکت در نمایشگاه‌های محلی و تخصصی و راهبری شرکت‌های تولیدی برای ورود به بازارهای هدف از دیگر وظایف و خدماتی است که در این پلت‌فرم به شرکت‌ها ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا