اعطای تسهیلات جذب، بومی‌سازی و فروش فناوری

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف کمک به جذب فناوری‌های موردنیاز کشور نسبت به اعطای تسهیلات جذب فناوری به شرکتهای فناور و دانش‌بنیان اقدام می‌نماید.

شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق ایرانی که برنامه مهندسی معکوس نمونه‌های خارجی داشته و یا دارای قرارداد انتقال فناوری و یا قرارداد بومی‌سازی فناوری خارجی در کشور هستند، می‌توانند با ارائه درخواست خود شامل

  • اصل قرارداد انتقال فناوری یا بومی‌سازی.
  • طرح توجیهی فنی و اقتصادی.
  • مستندات قانونی تسهیلات‌گیرنده.

نسبت به دریافت این تسهیلات پس از ارزیابی کارشناسان دفتر جذب سرمایه و فناوری بین‌المللی در مرکز، اقدام نمایند.

فناوری‌های مرتبط با نیازهای اساسی کشور و نیز فناوری‌های آینده مرتبط با انقلاب صنعتی چهارم و یا ایده‌های جذاب دارای ارزش افزوده قابل توجه، می‌تواند در ارزیابی های مرکز دارای اولویت بالاتری باشد.

چنانچه شرکت‌های دانش‌بنیان برنامه فروش فناوری به متقاضیان خارجی را داشته باشند نیز، به شرط ارائه اصل قرارداد انتقال فناوری و طرح توجیهی سرمایه‌گذاری، می‌توانند از این تسهیلات برای دوره انتقال فناوری بهره مند شوند. دوره اعطای این تسهیلات محدود به دوره فروش فناوری و محدودتر از تسهیلات جذب فناوری خواهد بود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق تماس با تلفن 02141186 داخلی 5310 یا 5206 یا 5301 به اطلاعات تکمیلی در این خصوص دست یابند.

 

1 poster enteghal fannavari tashilat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا