برگزاری رویداد بین‌المللی استارتاپ‌های نوآور افریقا با همکاری سازمان ملل در iHiT کنیا

رویداد استارتاپ های نوآور قاره آفریقا با همکاری سازمان ملل(UNFPA)در خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT) برگزار گردید. این رویداد از 6 ماه گذشته در چند جلسه آنلاین برگزار شد تا بیش از صد ایده نوآور به رقابت بپردازند و درنهایت در روزهای پایانی آبان ماه 1401 در مرکز iHiT جلسه اولیه داوری برگزار شد تا 6 ایده برتر راهی مرحله نهایی شوند.

unk1

رویداد نهایی در تاریخ 27 آبان 1401 با حضور 6 استارتاپ بین المللی برتر راه یافته به مرحله نهایی، نمایندگانی از سازمان ملل، داوران بین المللی حوزه استارتاپی و بیش از 100 مهمان دعوت شده به این مراسم برگزار شد.

شش استارتاپ نهایی از کشورهای آفریقای جنوبی، کنیا، نیجریه، تانزانیا به این مرحله راه یافته بودند که در این رویداد به شرح کامل ایده‌های خود پرداختند و بعد از قضاوت داوران به دو تیم استارتاپی برتر جایزه سی هزار دلاری جهت راه اندازی و توسعه ایده‌هایشان اهدا گردید. هدف مشترک ایده‌های نوآورانه راه یافته به مرحله نهایی ایجاد زندگی بهتر با ایجاد راه حل برای مشکلات اساسی قاره آفریقا در نظر گرفته شده بود.

unk3

این رویداد با حمایت صندوق مالی سازمان ملل برگزار شد؛ رسالت این سازمان ایجاد بستری برای رشد و توسعه حوزه‌های مختلف در قاره آفریقا می‌باشد. UNFPA با کمک‌های مالی خود تا کنون کمک شایانی به بهبود وضعیت آموزش، بهداشت،تغذیه،سلامت و … کرده است. این سازمان در این رویداد با همکاری خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT کنیا) موفق به برگزاری اولین دوره استارتاپ های نوآور قاره آفریقا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا