عضویت شرکت “فن پایا” در شبکه فناوری اقلیم سازمان ملل متحد (CTCN)

شرکت فن پایا به عنوان هشتمین عضو ایرانی، به شبکه فناوری مرکز و شبکه فناوری اقلیم (CTCN) پیوست. اعضای شبکه فناوری اقلیم CTCN دارای توانمندی در دانش فنی و یا فناوری های حوزه تغییر اقلیم می‌باشند.

هسته اولیه شرکت دانش‌ بنیان فن پایا در سال ۱۳۹۰ تحت عنوان “گروه پژوهشی فناوری های کنترل آلودگی هوا” بعنوان یک گروه پژوهشی خودگردان (استاد محور) در دانشگاه تهران راه اندازی شد. سپس فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ در قالب یک شرکت خصوصی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران آغاز کرد.

با توجه به سوابق قبلی و پتانسیل اولیه توانست در مدت کوتاهی محصولات دانش بنیان خود را در حوزه پایش (اندازه گیری) آلاینده‌ های محیط زیست بویژه در بخش هوا به تولید انبوه رساند. به طوری که در حال حاضر ۱۱ محصول دانش بنیان تجاری شده را تولید می کند و کشور را از وابستگی به واردات بی نیاز ساخته است. فهرست محصولات تولیدی این شرکت عبارتند از:

 1. غبارسنج پرتابل خروجی دودکش صنایع،
 2. گازسنج پرتابل دودکش،
 3. غبارسنج پرتابل محیطی،
 4. گازسنج پرتابل محیطی،
 5. تیرگی سنج اگزوز خودرو،
 6. گازسنج خروجی اگزوز خودرو،
 7. صوت سنج محیطی،
 8. دستگاه اندازه گیری ذرات معلق هوای آزاد،
 9. دستگاه پایش ایستگاهی آلاینده های شهری،
 10. دستگاه تصفیه هوا،
 11. دستگاه اندازه گیری PH و تعداد دیگری دستگاههای اندازه گیری بهداشت حرفه ای.

شرکت فن پایا علاوه بر تولید تجهیزات نمونه برداری و اندازه گیری آلاینده های محیط زیستی، در زمینه انجام امور پژوهشی و مهندسی در نگهداری و راهبری تصفیه خانه ها و کنترل انتشار آلاینده های هوا و تولید بیوگاز از پسماندها فعالیت می‌کند.

منبع: مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا