رویداد Tim2023 با حضور ۲۳۰ شرکت فناور داخلی و خارجی برگزار می‌شود

رویداد Tim2023 روزهای ۸ و ۹ اسفندماه سال جاری با حضور بیش از ۲۳۰ شرکت دانش بنیان، فناور و سرمایه گذار از کشورهای مختلف در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، میلاد صدرخانلو دبیر نشست Tim2023 در نشست خبری رویداد سرمایه گذاری فناوری که صبح امروز برگزار شد با اشاره به ابتکار جمهوری اسلامی در ایجاد رویداد سرمایه گذاری فناوری در بین کشورهای عضو سازمان D8 گفت: این رویداد با تمرکز بر توسعه سرمایه گذاری در فناوری روزهای ۸ و ۹ اسفند ماه در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این رویداد سرمایه گذاران تخصصی فناوری در پارک فناوری پردیس جمع خواهند شد تا ضمن بررسی طرح های نوآوری و فناوری، سرمایه گذاری های لازم در طرح های برتر صورت گیرد.

صدرخانلو ایجاد سرمایه گذاری مشترک را از اهداف این دوره رویداد Tim2023 برشمرد و گفت: با توجه به استقبال قابل توجه سایر کشورها و هماهنگی صورت گرفته با اعضای D8 این دوره رویداد با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف برگزار خواهد شد.
برگزاری جلسات ارائه توسط استارتاپ‌ها و جلسات B2B از برنامه های رویداد سرمایه گذاری فناوری ۲۰۲۳ است که صدرخانلو به آن اشاره کرد و ادامه داد: حوزه های نرم افزار و فناوری اطلاعات، دارو و تجهیزات پزشکی، مهندسی مواد، صنایع فرهنگی وخلاق، معدن و انرژی های نو و فناوری مالی از حوزه های مختلفی هستند که در رویداد امسال حضور دارند.

دبیر نشست تیم ۲۰۲۳ گفت: از ابتدای آذرماه فراخوان حضور در رویداد ۲۰۲۳ آغاز شد و بیش از ۲۳۰ ثبت نام از بین شرکت های دانش بنیان، هسته های فناور، مراکز رشد و اساتید و دانشجویان برای حضور در این رویداد انجام شده است. همچنین ۵۲ سرمایه گذار از کشورهای ایران، ترکیه، ارمنستان، بنگلادش، مالزی، سوریه، افغانستان، کنیا و گینه به صورت حضوری و هیات هایی از چین، اوکراین، مصر و کانادا به صورت مجازی در رویداد Tim2023 حضور خواهند داشت.

صدرخانلو افزود: ۲۴ استارتاپ برتر توسط کمیته محتوایی و هیات علمی رویداد انتخاب شده اند که در طول برگزاری رویداد به ارایه طرح خود خواهند پرداخت و سرمایه گذاران بین المللی به ارزیابی آنها می‌پردازند.
برگزاری ۴ پنل تخصصی صندوق سرمایه گذاری مشترک فناوری با هدف ایجاد صندوق مشترک سرمایه گذاری، دیدگاه مشتریان به عنوان حلقه مفقوده سرمایه گذاری، از استارتاپ تا صنعت و مشوق ها و فرصت های سرمایه گذاری از برنامه های ویژه رویداد Tim2023 است که صدرخانلو به آنها اشاره کرد.

وی افزود: در ۴ دوره گذشته علاوه بر تلاش برای شناخته شدن این رویداد در زیست بوم فناوری کشورهای عضو D8، قراردادهایی نیز منعقد شده است و به عنوان نمونه در چهارمین دوره این رویداد ۱۱ قرار داد به مبلغ ۱۰.۶ میلیون دلار در حوزه های تجهیزات پزشکی، معدن، انرژی، حمل و نقل و فناوری اطلاعات منعقد شده است.

صدرخانلو درباره نهادهای داخلی و خارجی حامی رویداد سرمایه گذاری فناوری ۲۰۲۳ گفت صندوق نوآوری و شکوفایی، سازمان سرمایه گذاری ایران، صندوق توسعه، بانک صادرات از حامیان داخلی و سازمان های دولتی بین المللی شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه، وزارت علوم و فناوری بنگلادش، آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی، برد توسعه مهندسی پاکستان و وزارت علوم و فناوری و نوآوری مالزی از حامیان بین المللی رویداد هستند.

بنا بر این گزارش در اوایل دهه ۹۰، ایران طرحی را به سازمان اقتصادی دی هشت مبنی بر ایجاد یک شبکه با هدف گسترش و تبادلات فناورانه بین کشورهای عضو این سازمان ارائه کرد و این طرح با استقبال کشورهای عضو مواجه شد.
در واقع طرح پیشنهادی ایران تحت عنوان شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-‌هشت D-۸ Technology Transfer and Exchange Network (TTEN) توسط پارک فناوری پردیس مطرح شد و در کارگروه فناوری به‌ تصویب کشورها و در نهایت وزرای صنعت این کشورها رسید.

پنجمین دوره نشست بین‌المللی سرمایه گذاری فناوری به عنوان یکی از برنامه های D8 TTEN، هشتم و نهم اسفندماه سال جاری در پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا