همکاری پارک پردیس با 40 مجموعه خارجی در راستای توسعه صادرات

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس با اشاره به این که هم اکنون پارک فناوری پردیس با 40 مجموعه خارجی در تعامل است، از تسهیل صادرات از طریق پارک فناوری خبر داد.

 

امین رضا خالقیان، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس با اشاره به دستاوردهای پارک فناوری در تعامل با سایر کشورها گفت:مهمترین نکته در تعامل با سایر کشورها این است که از طریق ارتباط پارک‌های فناوری با مراکز مشابه خود در کشورهای دیگر، انتقال تجربیات در حوزه ایجاد، توسعه و مدیریت پارک‌های فناوری به شکل مناسبی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه تعامل با سایر کشورها کمک می‌کند تا این مجموعه‌ها، مدل‌های مدیریتی و توسعه‌ای خود را به نحو بهتری اجرایی کنند، ادامه داد: تبادل فناورانه میان اعضای پارک‌ها و شرکت‌های فناور و دانش بنیان از دیگر دستاوردهای همکاری با سایر کشورهاست که تعاملات بین المللی را می‌توانند از این طریق به کشورهای دیگر عرضه کنند.

خالقیان خاطر نشان کرد: پارک فناوری پردیس بر همین اساس با 40 مجموعه مشابه دیگر در سایر کشورها همکاری داشته و این همکاری‌ها در حال توسعه است. ونزوئلا اولین کشور همکار با پارک فناوری پردیس نیست اما اولین کشوری است که از الگوی توسعه پارک فناوری پردیس استفاده کرده و یک پارک فناوری را بر همین اساس در کشور خود تاسیس کرده است.

خالقیان خاطرنشان کرد: همکاری‌های مشابهی با اکوادور، عمان، روسیه، بلاروس و چند کشور دیگر داشته‌ایم و تلاش می‌شود تا این همکاری‌ها نتیجه بخش باشد. مدل توسعه پارک فناوری پردیس مبتنی بر همکاری دولت و بخش خصوصی است و این مدل توسعه می‌تواند در سایر کشورها نیز ترویج پیدا کند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس اظهار کرد: توسعه صادرات یکی از دستاوردهای دیگر همکاری بین المللی پارک فناوری پردیس است. در نخستین مورد یک شرکت مستقر در این پارک از طریق همین همکاری‌ها، موفق به صادرات هزار دستگاه همودیالیز به کشور ونزوئلا شد.

خالقیان با تاکید بر این که فروش فرآورده‌های مکمل پروبیوتیک نیز در دستور کار قرار گرفته است، گفت: باید توجه داشت که جرقه اولیه این اتفاق با حضور پارک فناوری در ونزوئلا و بازدید رئیس جمهور این کشور از توانایی های ایران، کلید خورد. بر همین اساس نیز تلاش می‌شود تا پس از سفر رئیس جمهوری به اندونزی، همکاری‌ها در حوزه پارک فناوری با اندونزی نیز آغاز شود.

در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری پارک فناوری ونزوئلا با تجربه و الگوی پارک فناوری پردیس ایران، تأسیس شد.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا