راه‌اندازی پارک مشترک علم و فناوری ایران و ازبکستان در سمرقند

پارک علم و فناوری با مشارکت ازبکستان و ایران در سمرقند راه‌اندازی خواهد شد.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح‌الله دهقانی در حاشیه دیدار با وزیر علوم، آموزش عالی و نوآوری ازبکستان در تاشکند گفت: پارک علم و فناوری با مشارکت دو کشور و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهر سمرقند ازبکستان راه‌اندازی خواهد شد.

وی گفت: این پارک علم و فناوری با حضور مجموعه‌های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا (استارتاپ‌ها) راه‌اندازی می‌شود.

معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در ادامه افزود: مراحل مقدماتی و رایزنی‌ها میان دو کشور تا دو ماه آینده آغاز می‌شود و دو طرف ملزم به فراهم کردن زیرساخت‌ها و الزامات این پارک خواهند بود.

عبدالرحمنف، وزیر علوم، آموزش عالی و نوآوری ازبکستان نیز با استقبال از این پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ما به دنبال همکاری در این زمینه هستیم و این پارک در کنار دانشگاه سمرقند راه‌اندازی خواهد شد.

وی همچنین بر استفاده از تجارب ایران در حوزه علم و فناوری تاکید کرد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور روز گذشته به دعوت وزیر نوآوری ازبکستان برای حضور در رویداد هفته بین‌المللی نوآوری ازبکستان به آن کشور سفر کرده است.

روح الله دهقانی طی این سفر با وزیر صنعت ازبکستان هم ملاقات خواهد داشت.

بازدید از نمایشگاه هفته نوآوری ازبکستان که ۲۵ شرکت دانش بنیان ایرانی در قالب پاویون جمهوری اسلامی ایران در آن حضور دارند، بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در تاشکند و زمینه سازی برای عقد چند قرارداد فناوری و توسعه صادرات دانش بنیان از دیگر برنامه های معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در سفر به ازبکستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا