معاون علمی رئیس جمهور عازم سوئیس شد

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور جهت سخنرانی در نشست مجمع کمیسیون اجتماعی سازمان ملل عازم سوئیس شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست مجمع کمیسیون اجتماعی سازمان ملل در ژنو با محوریت «نقش علم و فناوری در توسعه عدالت عمومی و صیانت از حقوق بشر» برگزار می‌شود.

روح الله دهقانی در خصوص سخنرانی خود در این نشست گفت: محتوایی که در این رویداد ارائه خواهم کرد بر محور توسعه علم و فناوری به عنوان یکی از گفتمان‌های اصلی جمهوری اسلامی ایران، نقش علم و فناوری در تعامل هرچه بهتر میان کشورها، توسعه عدالت محوری و حفظ حقوق بشر است. با توجه به این‌که علم و فناوری یکی از ابزارهای کارآمدی است که عدالت عمومی را توسعه می‌دهد و به هر میزان که نقش دانش و فناوری در زندگی مردم توسعه پیدا کند، شاهد گسترش عدالت خواهیم بود، بر همین اساس، سخنرانی بنده ناظر به این حوزه خواهد بود.

وی افزود: حوزه علم و فناوری از موضوعات مورد پذیرش همه کشورها است و بر همین اساس می‌تواند محور و مبدأ بسیار خوبی برای گسترش تعاملات بین‌المللی و همکاری بین کشورها باشد؛ بر همین اساس نیز یکی از ستون‌های اصلی دیپلماسی ایران در عرصه بین‌المللی حوزه علم و فناوری و توانمندی‌های کشورمان در این عرصه است. گفتنی است، تحولات ایران در حوزه علم و فناوری، افزایش رفاه مردم با استفاده از ظرفیت‌های علم و فناوری، راهبردهای ایران در مقابله با ویروس کرونا، راهکارهای فناورانه ایران برای ارتقاء سلامت جامعه، اشتغال فناورانه و حل معضلات اجتماعی با فناوری‌های نرم از مهم‌ترین محورهای سخنرانی معاون علمی در این نشست خواهد بود.

معاون علمی رئیس جمهور طی این سفر علاوه بر سخنرانی در نشست مجمع چند برنامه جانبی از جمله بازدید از مجموعه سرن – بزرگترین مجموعه آزمایشگاهی دنیا در حوزه فیزیک ذرات – و ملاقات با مدیر کل سازمان مالکیت معنوی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا