رییس مجلس تاجیکستان: دستاوردهای ایران در فناوری تحسین‌برانگیز است

رییس مجلس ملی تاجیکستان در بازدید از دستاوردهای دانش‌بنیان عرضه شده در خانه نوآوری و فناوری ایران، توانمندی‌های فناورانه ایران را تحسین برانگیز دانست و برای توسعه همکاری‌های فناورانه فیمابین اعلام آمادگی کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، رستم امامعلی، رئیس مجلس ملی تاجیکستان و شهردار دوشنبه که در رأس یک هیأت پارلمانی به ایران سفر کرده، عصر دیروز با همراهی روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور از خانه نوآوری و فناوری ایران بازدید کرد.

وی پس از این بازدید در دیدار با معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور، ایران را در رسیدن به سطوح بالای فناوری توانمند دانست و گفت: این که ایران با تلاش و مداومت توانسته است آن‌چه را که از محصولات پیشرفته و فناورانه نیاز دارد در داخل کشور بسازد یک دستاورد بزرگ و شگفت انگیز است.

امامعلی تصریح کرد: محصولاتی که امروز مشاهده کردم، دستاوردهای بسیار خوب و ارزنده‌ای بود و به دلیل رسیدن به این سطح از توانمندی، به مردم ایران تبریک می گویم. در حال حاضر ایران توانسته بسیاری از محصولاتی را که می‌بایست از کشورهای دیگر خریداری می‌شد، تولید کند.

ALAE1712

رئیس مجلس ملی تاجیکستان با اشاره به علاقمندی و آمادگی همکاری‌های فناوری و اقتصادی با ایران عنوان کرد: بسیاری از محصولاتی که در این نمایشگاه دیده می شود، توسط کشور دوست، برادر و هم‌فرهنگ و هم تمدن، ایران در داخل کشور تولید می شود که همین امر، زمینه را برای تعاملات و همکاری‌های بین‌ دو ملت، ببیش از پیش فراهم می‌کند.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۵۰ شرکت ایرانی در تاجیکستان در حوزه‌های مختلف به ویژه در طرح‌های توسعه ای و نیروگاهی فعالیت دارند و همواره اشتیاق داریم تا شرکت های ایرانی و تاجیکستانی با یکدیگر همکاری کرده و تجربیاتشان را به اشتراک بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا