گزارش برگزاری پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه عرب‌هلث 2024

با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با حضور 10 شرکت فعال در نمایشگاه عرب هلث 2024، برگزار شد.

 

نمایشگاه عرب هلث

عرب هلث دبی، بزرگترین نمایشگاه خاورمیانه با موضوع سلامت است که توانسته رتبه ی دوم لیست بزرگ ترین نمایشگاه های پزشکی جهان را از آن خود کند. این نمایشگاه از سال 1975 تاکنون، هر سال در دوبی به مدت چهار روز برگزار می شود و بیش از 100هزار نفر مخاطب و بازدید کننده دارد. 49مین دوره این نمایشگاه بهمن ماه سال جاری با حضور شرکت های بزرگ این حوزه از سراسر دنیا برگزار شد.

علاوه بر حضور گسترده بازیگران اصلی حوزه تجهیزات پزشکی، عرب هلث همواره بستری برای کسب اطلاعات از آخرین دستاوردها و محصولات این حوزه است. در 48مین دوره این نمایشگاه، بیش از 4000 دستاورد، ابداعات و … مرتبط با تجهیزات پزشکی به نمایش درآمد. حجم معاملات عرب هلث 250هزار تا یک میلیون دلار تخمین زده می شود. کمتر از نیمی از نمایشگاه عرب هلث را نمایندگان دولتی و بیمارستان ها تشکیل می دهند و حدود 35% از غرفه داران، واسطه ها و توزیع کنندگان محصولات پزشکی هستند.

شهرت عرب هلث به حدی است که وزرای بهداشت و موضوعات مرتبط از کشورهایی مثل فنلاند، امارات، عربستان، نیجریه و … از آن بازدید می کنند. عرب هلث از تمام جهات یک نمایشگاه ایده‌آل برای حضور و معرفی توانمندی های شرکت های فعال در حوزه تجهیزات پزشکی است. شرکت های دانش بنیان این حوزه، از قوی ترین و حرفه ای ترین شرکت های دانش بنیان ایران هستند که با حمایت های مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه حضور یافتند.

حضور ایران در عرب هلث 2024

باتوجه به ظرفیت های عرب هلث، حضور شرکت های ایرانی در این نمایشگاه می تواند گام بلندی در راستای توسعه بازار بین المللی شرکت ها باشد. پاویون شرکت های دانش بنیان ایرانی در این نمایشگاه با حضور 10 شرکت فعال در حوزه تجهیزات پزشکی برگزار شد. در ادامه شاخه های فعالیت این شرکت ها در تجهیزات پزشکی را مشاهده می کنید:

 1. تجهیزات فیزیوتراپی
 2. دستگاه‌های جراحی الکترونیکی
 3. ابزارهای درمانی اختلالات اسکلتی عضلانی
 4. تولید نرم‌افزارهای هوش مصنوعی
 5. تولید مخازن اکسیژن مایع
 6. تولید تجهیزات مصرفی بارداری
 7. پانسمان‌های پیشرفته
 8. نسوج پیوندی مشتق از انسان
 9. فرآورده‌های بیولوژیکی
 10. گرانول

بخش‌های مختلف عرب علث

موضوعات زیر از مهم ترین بخش های نمایشگاه عرب هلث است:

 1. محصولات تجهیزات پزشکی،
 2. تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی،
 3. تجهیزات و وسایل تشخیص طبی،
 4. فناوری های فیزیوتراپی و ارتوپدی،
 5. لوازم و کالاهای مورد مصرف بیمارستان ها،
 6. محصولات و خدمات جراحی فناوری اطلاعات،
 7. مدیریت تسهیلات،
 8. خدمات پزشکی،
 9. رادیولوژی
 10. وغیره

همچنین کنفرانس های پزشکی مستمر با عنوان CMC در عرب هلث برگزار می شود. این کنفرانس ها به تبیین جدیدترین دستورالعمل ها، مهارت ها و تکنیک های حوزه ی تجهیزات پزشکی برای بازدید کنندگان، می پردازند.

شرکت‌های مهم حاضر در عرب هلث

عرب هلث با شهرت جهانی خود توانسته تولیدکنندگان بزرگ تجهیزات پزشکی را از سراسر دنیا به خود جذب کند. حدود 40 کشور نمایندگان خود را برای نمایش دستاوردهای حوزه تجهیزات پزشکی روانه دبی می کنند. کشورهایی مثل انگلیس، فرانسه، کره جنوب، آلمان، آمریکا و … با شرکت های سازنده تجهیزات پزشکی خود در در این نمایشگاه حضور دارند. نام برخی از این شرکت ها را در ادامه می بینید:

 • ABHI  انگلیس
 • ACIME FRAME  فرانسه
 • Alcan International LLC  امارات متحده
 • All Medicus Co Ltd  کره جنوبی
 • Alvi Srl  ایتالیا
 • Apipharma d.o.o  کرواسی
 • ATLAS SURGICAL  هندوستان
 • B Braun Melsungen AG  آلمان
 • Baden-Wurttemberg International GmbH  آلمان
 • Barco NV  بلژیک
 • Bastos Viegas S.a  پرتقال
 • Bavaria International  آلمان
 • FreMon Scientific Inc  امریکا
 • MediSystem, Inc  امریکا
 • Mexpo International Inc  آمریکا

برای مشاهده گزارش تصویری نمایشگاه اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا