نخستین تراشه پردازش تصویر هوش مصنوعی چین برای تلویزیون ۸K

نخستین تراشه پردازش تصویر هوش مصنوعی چین برای تلویزیون ۸K توسط Hisense در پکن رونمایی شد که توسط مقامات دولتی به عنوان نقطه عطفی در توسعه فناوری‌های کلیدی تلویزیون در این کشور تلقی می‌شود.

نخستین تراشه پردازش تصویر هوش مصنوعی چین برای تلویزیون 8K توسط Hisense در پکن رونمایی شد که توسط مقامات دولتی به عنوان نقطه عطفی در توسعه فناوری‌های کلیدی تلویزیون در این کشور تلقی می‌شود.

این تراشه که Hi-View HV8107 نام دارد، از هوش مصنوعی برای پردازش خروجی تلویزیون 8K استفاده می‌کند و آن را شفاف‌تر و باکیفیت‌تر می‌کند. علاوه بر قدرت پردازش 8K، این تراشه همچنین می‌تواند محتوای 4K را به 8K در 120 هرتز ارتقا دهد.

“یوهنگ” رئیس بخش تراشه و نمایشگر Hisense می‌گوید: این تراشه از فرآیند 22 نانومتری استفاده می‌کند و این محصول نسل پنجمی است که توسط تیم‌های خودمان طراحی شده است. یکی از کارکنان این شرکت نیز گفته است که تراشه Hi-View جدید با محصولات دیگر سازندگان تلویزیون بزرگ مانند پردازنده XR سونی قابل مقایسه است.

در بیانیه‌ای از سوی Hisense ادعا شده است که اکثر سازندگان تلویزیون، پردازنده‌های تصویر را از تامین‌کنندگان دیگر خریداری می‌کنند اما برندهای بزرگی مانند سونی و هایسنس کارکنانی را برای طراحی داخلی استخدام می‌کنند. این تراشه امروز در حال تولید انبوه است و در مدل‌های جدید تلویزیون “هایسنس و توشیبا” که در سال 2022 عرضه می‌شوند، به کارگرفته خواهد شد.

علاوه بر دستگاه‌های تلویزیون، این تراشه‌ها را می‌توان در مانیتورهای ویدیویی حرفه‌ای نیز قرار داد. یک گروه رسانه‌ای چین که با هایسنس برای حمایت از پخش 8K بازی‌های المپیک زمستانی پکن 2022 همکاری می‌کند، قول داده است که مانیتورهای سطح پخش 8K چین را بر اساس فناوری هایسنس توسعه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا