ورود ماهواره‌های چین به مرحله جدید خدمات پایدار و توسعه سریع

به نقل از chinadaily، سامانه جهت‌یابی ماهواره‌ای بیدو چین وارد مرحله جدیدی از خدمات پایدار و توسعه سریع شده است.

به گزارش سیستم نظارت و ارزیابی مستمر جهانی، بیدو عملکرد پیشرفته‌ای در خدمات مربوط به موقعیت‌یابی جهانی، جهت‌یابی و زمان‌بندی (PNT) و کارکرد چشم‌گیری در منطقه آسیا پاسیفیک داشته است.

پروژه بیدو بنا دارد تا ماهواره‌های جدید پرتاب کند، پایداری و اطمینان سیستم را افزایش دهد و فناوری‌های جدید را برای اطمینان از ارتقاء مداوم سیستم آزمایش و تائید کند. چین در  ۳۱ جولای ۲۰۲۰، به طور رسمی سامانه بیدو BDS-3 را در اختیار کاربران جهانی خود قرار داد. از آن زمان، بیدو متعهد شد که برای کاربران جهانی خود خدمات با کیفیت ارائه کند. در همین حال همواره عملکرد خود را بهبود بخشیده و کاربردهای خود را گسترش داده است.

سامانه بیدو خدمات متفاوت و کارکردهای قدرتمندی را فراهم می‌کند و می‌تواند ارتباطات پیامی جهانی و خدمات جست‌وجو و نجات بین‌المللی را ایجاد کند. خدمات آن در منطقه آسیا پاسیفیک شامل ارتباطات پیام کوتاه منطقه‌ای، موقعیت‌یابی دقیق نقطه‌ای، تقویت سامانه‌های ماهواره‌ای و زمینی می‌شود. چین تا سال ۲۰۳۵، ساخت سامانه گسترده، یکپارچه و ملی هوشمند PNT را تکمیل خواهد کرد و کاربران جهانی بیدو می‌توانند پوشش کامل و قابل اطمینانی از خدمات PNT را دریافت کنند. بیدو در سال‌های اخیر وارد مرحله کلیدی کاربرد در مقیاس گسترده، توسعه صنعتی و جهانی شده است.

بیدو با صنایع مختلفی نظیر حمل‌ونقل، پیشگیری و کاهش بلایا، کشاورزی، جنگل‌داری، دام‌پروری و زیرساخت‌های برق و ارتباطات یکپارچه شده است. چین دستاوردهای بیدو را با جهان به اشتراک می‌گذارد و تولیدات، فناوری‌ها و خدمات مرتبط با بیدو  تاکنون در نیمی از کشورهای سراسر جهان به کارگرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا