برند چینی «بی‌وای‌دی» با عبور از تسلا بزرگترین خودروساز سبز دنیا شد

بر اساس آمار، شرکت چینی بی وای دی (BYD) موفق شده در شش ماهه نخست امسال 641,350 دستگاه خودرو در دسته NEV به فروش برساند. این دسته شامل مدل‌های تمام الکتریکی، هیبریدی شارژی و هیدروژنی می‌شود. با چنین آماری، این شرکت چینی از تسلا پیشی گرفته و به عنوان پرفروش‌ترین برند سبز جهان دست پیدا کرده است.

آمار بی وای دی مربوط به کشور چین است. این آمار در مقایسه با شش ماهه نخست سال گذشته رشدی 314.9 درصدی را نشان می‌دهد. بد نیست بدانید در نیمه اول امسال، تسلا رکورد فروش 564 هزار خودرو را از خود برجای گذاشته است. این رقم هم در مقایسه با بازه مشابه سال قبل 46 درصد رشد دارد.

اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، باید بگوییم مقایسه آمار بی وای دی و تسلا درست نیست، چرا که کمپانی چینی با فروش انواع مدل‌های برقی و هیبریدی توانسته رکورد خود را ثبت کند. در مقابل تسلا فقط با فروش خودروهای الکتریکی رکورد 564 هزار دستگاه را ثبت کرده است.

بی وای دی در کنفرانس سرمایه‌گذاران که اخیرا برگزار شد، پیش‌بینی کرد امسال چیزی بین 1.1 الی 1.2 میلیون خودرو را در دسته NEV خواهد فروخت. از این تعداد حدود 600 هزار دستگاه به پیشرانه تمام الکتریکی مجهز خواهند بود و مابقی به پیشرانه‌های هیبریدی شارژی یا به اختصار PHEV.

BYD Atto 3 1

طبق داده‌های ماه ژوئن، بی وای دی 134,036 خودروی سبز به مشتریان خود تحویل داده است. این رقم هم در مقایسه با ژوئن سال قبل از رشد 224 درصدی حکایت دارد.

آنطور که نشریه چینی Car News China گزارش کرده، بی وای دی سانگ (Song) پرفروش‌ترین مدل کمپانی است. این کراس‌اوور کامپکت، 32,077 هزار مشتری جذب کرده، پس از آن مدل‌های کین (Qin) و هان (Han) به ترتیب با فروش 26,623 و 25,439 در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. مدل‌های دیگری مثل یوان، دلفین و تانگ نیز هر کدام با فروش به ترتیب 19.7، 10.3 و 8.1 هزار دستگاه رتبه‌های بعدی را از آن خود کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا