برنامه چین برای صادرات ۲۵ میلیون دستگاه واقعیت مجازی تا سال ۲۰۲۶

به نقل از رویترز، ۵ وزارتخانه چین به رهبری وزارت صنعت و فناوری اطلاعات برنامه مذکور را منتشر کرده و واقعیت مجازی را به عنوان یک صنعت کلیدی برای اقتصاد دیجیتال در چهاردهمین برنامه ۵ ساله توسعه کشور اعلام کرده‌اند.

در این برنامه مفاهیمی همچون واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی نیز در تعریف واقعیت مجازی، گنجانده شده‌اند. این نخستین برنامه اجرایی است که تدبیر چین را برای تبدیل شدن به رهبر جهان در حوزه واقعیت مجازی نشان می‌دهد و اهداف با جزئیات مشخص را تعیین می کند.

البته در برنامه مذکور مشخص نشده که هدف از صادرات ۲۵ میلیون دستگاه در بازه سالانه است یا کل صادرات از زمان حال تا سال ۲۰۲۶ میلادی.

طبق آمار موسسه IDC، در نیمه نخست سال جاری میلادی چین بیش از نیم میلیون دستگاه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را بارگیری کرده است. این طرح شامل هدفی برای افزایش ارزش صنعت به بیش از ۳۵۰ میلیارد یوان است که به گفته وزارتخانه‌ها شامل فروش سخت افزار و نرم افزار نیز می شود.

آکادمی اطلاعات و ارتباطات چین (یک سازمان مشاوره دولتی) نیز طی گزارشی کهیک ماه پیش منتشر شده، اعلام کرد هدف چین از طرح ریزی این برنامه را باید با توجه به وضعیتی بررسی کرد که طی آن دولت‌های آمریکا و کره جنوبی واقعیت مجازی را به عنوان یک صنعت مهم تعریف کرده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا