امضا تفاهم‌نامه همکاری علمی میان دانشگاه اصفهان و بنیاد علمی اکو

تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی بین دانشگاه اصفهان و بنیاد علمی اکو در نشست هیات امنای بنیاد علمی اکو که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، به امضای طرفین رسید.

 

به نقل از وزارت علوم، دکتر حسین هرسیج، رئیس دانشگاه اصفهان در این مراسم ضمن قدردانی از حضور مهمانان اظهار کرد: موقعیت فراهم شده برای همکاری دانشگاه با بنیاد اکو فرصت خوبی برای توسعه همکاری‌های علمی است.

رئیس دانشگاه اصفهان با اشاره به راهبردی بودن منطقه‌ای که ۱۰ کشور عضو سازمان اکو در آن حضور دارند، از این که دکتر سید کمیل طیبی، عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان، رییس دوره‌ای بنیاد علمی اکو است، ابراز خرسندی کرد.

وی بر اهمیت بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها و تاثیر آن بر کشورها و پیشبرد مرزهای دانش، تاکید و جامعه‌محوری و تمدن‌سازی دانشگاه‌های همکار عضو سازمان اکو و نقش آن در پاسخگویی به نیازهای ذی نفعان کلیدی صاحبان علم، نوآوری و فناوری را بسیار مهم ارزیابی کرد.

هرسیج همچنین در ادامه بر عزم دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور و زیر مجموعه اعضای بنیاد علمی اکو در زمینه پرورش و توسعه نیروی انسانی متخصص و توانمند برای نوآوری و حل مسائل و  چالش‌های جامعه، تاکید و استراتژی‌ها و اولویت‌های مهم دانشگاه را در این زمینه تشریح کرد.

رییس دانشگاه اصفهان مهم‌ترین اولویت دانشگاه را پاسخگویی به نیازهای جامعه در راستای توسعه پایدار؛ مشارکت اثربخش در حل چالش‌های ملی و بین‌المللی؛ ایفای نقش محوری در اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه سرمایه‌های انسانی، فرهنگی، اجتماعی و نمادین دانست.

وی با توجه به آن که ۱۰ کشور عضو بنیاد علمی اکو در بیشتر موارد دارای چالش‌های مشترک هستند، پنجمین اجلاس هیات امنای بنیاد علمی اکو را فرصتی مغتنم برای بحث و گفتگو، تبادل تجربیات و استراتژی‌ها در ترویج علوم و برنامه‌های فناوری و نوآوری قلمداد کرد.

رئیس دانشگاه اصفهان در پایان بر آمادگی دانشگاه برای همکاری همه‌جانبه با دانشگاه‌های معتبر و سطح بالای کشورهای عضو بنیاد علمی اکو تاکید کرد و از همه شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان این رویداد مهم به‌ویژه بنیاد علمی اکو، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اصفهان، شهرداری و استانداری که به دانشگاه اصفهان در میزبانی شایسته این رویداد  کمک و مساعدت کردند، تشکر و قدردانی کرد.

نشست هیات امنای بنیاد علمی اکو دیروز سه‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد و تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه اصفهان و بنیاد علمی اکو نیز به امضای رییس دانشگاه اصفهان و رییس بنیاد علمی اکو رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا