۶ منتخب سومین دوره رقابت علمی کنز معرفی شدند

سومین دوره رقابت علمی کنز در نمایشگاه اینوتکس برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳، همزمان با روز پایانی دوازدهمین نمایشگاه اینوتکس، مراسم پایانی رقابت‌های «کنز» در ساختمان فن‌بازار و سالن آمفی‌تاتر پارک فناوری پردیس برگزار شد.

رقابت علمی کنز (Knowledge Application and Notion for Societ) که توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) برگزار می‌شود، رقابتی است که در آن دانشجویان، مخترعان، پژوهشگران و اساتید جوان زیر ۴۵ سال جهان اسلام دستاوردهای علمی و فناوری اعم از ایده ی علمی-کاربردی، مقاله و یا مجموعه مقالات، کتاب و اختراع خود را به دبیرخانه رقابت ارسال می‌کنند و پس از داوری آثار، از برگزیدگان تقدیر می‌شود.

در این رقابت از محققان و فناوران جهان اسلام دعوت می شود که علاوه بر امکان حضور در بخش آزاد ذیل حوزه های رقابت، راهکارهای خویش را برای چالش های مطرح شده از جانب صنایع و موسسات بین المللی ذیل همین حوزه ها نیز ارائه دهند و در واقع رقابت در دو بخش آزاد و چالش ها برگزار می شود.

این رقابت در حوزه‌های «صنایع غذایی و کشاورزی»، «سلامت و تجهیزات پزشکی»، «آب، انرژی و محیط زیست»، «برق، الکترونیک و رباتیک»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی» و «معدن و صنایع معدنی» برگزار شد.

طی مدت برگزاری 78 چالش از 16 پاویون از 4 کشور ایران و پاکستان و مالزی و آذربایجان حضور داشتند.

همچنین فرصت ویژه برای زیر 30 ساله‌ها درنظر گرفته شد که 881 اثر از 22 کشور آذربایجان، اردن، افغانستان، اندونزی، ایران، برونئی، بنگلادش، پاکستان، تاتارستان، ترکیه، روسیه، سریلانکا، عراق، عمان، فلسطین، فیلیپین، کنیا، لبنان، مالزی، مصر، ویتنام و هند به دبیرخانه رسید و پس از طی مراحل غربالگری و ارزیابی20 نفر از 12 کشور به مرحله نهایی راه یافتند و در نهایت با رأی داوران، 6 برگزیده از کشورهای آذربایجان، ایران، لبنان و مالزی انتخاب شدند.

اسامی برگزیدگان

1-خانم دکتر اعظم کرمی، دانشیار دانشگاه کرمان در حوزه الکترو نیک و رباتیک

2-آقای دکتر سینا مظفری، استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی

3- خانم دکتر نور فائزه ابوقاسم، دانشیار دانشگاه USMمالزی در حوزه آب، انرژی و محیط زیست

4- خانم دکتر سیتی فوزیه توها، دانشیار دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی

5- خانم دکتر ایمان صالح، پژوهشگر و دستیار آموزشی دانشگاه قطر در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی

6- آقای مهندس نادر عطایف، پژوهشگر دانشگاه فنی آذربایجان در حوزه الکترونیک و رباتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا