توسعه همکاری‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با مالزی

در دیدار مسوولان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با دستیار وزیر علوم مالزی بر توسعه همکاری‌های دوجانبه بین ایران و مالزی تاکید شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، عبدالرزاق احمد، دستیار وزیر علوم مالزی، طی این دیدار با فعالیت‌ها و برنامه‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی در ایران آشنا شد.

همچنین در این جلسه، دکتر اسدی فرد با بیان تاریخچه ای از تشکیل شبکه آزمایشگاهی، سیاست‌ها و مدل فعالیت شبکه آزمایشگاهی را تشریح کرد.

مجتبی نسب، دبیر شبکه آزمایشگاهی، نیز گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های شبکه آزمایشگاهی، چگونگی تعامل بین دبیرخانه شبکه و آزمایشگاه‌های عضو، سازوکار حمایت شبکه آزمایشگاهی از آزمایشگاه ها و همچنین حمایت های شبکه از دریافت کنندگان خدمات در قالب باشگاه مشتریان را ارایه کرد.

چگونگی سیاست گذاری و سازوکارهای حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از شرکت های دانش بنیان، از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه مشترک با دستیار وزیر علوم مالزی بود.

عبدالرزاق احمد، دستیار وزیر علوم مالزی در این جلسه به اشتراک گذاری زیرساخت های آزمایشگاهی کشور و تسهیل دسترسی آنها برای پژوهشگران و صنعت و همچنین شیوه مدیریت انتقال دانش از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به صنعت و فعالیت شرکت های دانش بنیان را موفقیتی بزرگ برای ایران دانست و گفت: «برای برقراری ارتباط مستمر و فراهم سازی زمینه برای انتقال تجربه ایران به مالزی تلاش می کنم و پیگیری خواهم کرد تا همکاری های تخصصی در حوزه آزمایشگاهی بین دو کشور شکل بگیرد».

پس از این جلسه، عبدالرزاق به همراه دبیر شبکه آزمایشگاهی از نمایشگاه محصولات فناوری نانو ایران در محل ستاد فناوری نانو بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا