صادرات میکروخازن‌های صنعتی ایرانی به بازارهای منطقه

شرکت دانش بنیان «اروم نیرو توان» با تکیه بر مهارت و دانش بومی، خازن‌هایی با طول عمر بالا تولید می‌کنند که علاوه بر تامین نیاز داخلی به کشورهای منطقه نیز صادر می شوند.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اکبر فتحی جلالی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «اروم‌نیرو توان» که در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی استقرار دارد‌، اظهار داشت: از سال ۱۳۷۷ کارمند اداره برق بودم و در همان سال‌ها متوجه ضعفی در خازن های مورد استفاده اداره برق و صنایع مختلف شدم. این خازن ها، عمر کمی داشتند و همین باعث می شد که دائما نیاز به تعویض خازن باشد. برای رفع این مشکل از سال 90 تولید میکروخازن های صنعتی را آغاز کردیم و در سال 95 آن را به تولید انبوه رساندیم.

20201205 141538 scaled 1 941x800 1

وی با اشاره به ثبت اختراع خازنی با طول عمر سه برابر نمونه های قبلی در سال 1396 گفت: تغییرات در شکل ظاهری و افزایش طول عمر خازن‌ها از نکاتی است که باعث منحصر به فرد شدن تولیدات این شرکت شده است. این در حالی است که خازن های طراحی شده در این شرکت از نظر قیمت هم 10 تا 15 درصد ارزان تر از خازن های دیگر هستند.

این مزیت‌ها باعث شده که از 128 کارخانه سیمان کشور با 32 کارخانه و از میان 480 کارخانه فولاد با 121 کارخانه در زمینه تامین خازن‌های مورد نیاز همکاری داشته باشیم. علاوه بر این برای تامین نیاز صنایع کوچک‌تر هم خازن‌هایی را برای تجهیزات الکترونیکی بیمارستانی، صنایع غذایی و لبنیات، کاغذ و کارتن، پلاستیک، کاشی و سرامیک ارائه کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت اروم نیرو توان در پایان از صادرات محصولات این شرکت این دانش بنیان به ترکیه، آذربایجان و کردستان عراق خبر داد و گفت: در صورت حمایت معاونت علمی و وزارتخانه های مربوطه در شناساندن محصولات این شرکت به صنایع داخلی، میزان تولید شرکت افزایش یافته و ضمن تامین نیاز کارخانه های بیشتر به خازن های مختلف، امکان صادرات و ارزآوری بیشتری خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا