آمادگی ایران برای انتقال فناوری به نیکاراگوئه

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه در بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در تهران iHiT خواستار فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بازار آن کشور و همچنین همکاری‌های فناورانه شد.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، عصر روز یکشنبه، سوم دی ماه، با همراهی امیر حسین میرآبادی، رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری از خانه نوآوری و فناوری ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران بازدید کرد.

میرآبادی طی این بازدید ضمن اشاره به توانمندی های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، انرژی‌(نفت، پتروشیمی و…)، سلامت، تجهیزات پزشکی، بازی، انیمیشن و…. گفت: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد‌ دانش‌بنیان ریاست جمهوری برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار خود دارد؛ نمونه‌هایی از آن برگزاری رویدادهای بین‌المللی در ایران با حضور فعالان اقتصادی و فناوری سایر کشورها و حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در رویدادهای معتبر بین‌المللی است و خوشبختانه از این طریق تعاملات گسترده‌ای شکل گرفته است.

در ادامه، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با ابراز خرسندی از سطح مناسبات دو کشور، دستاورد‌های دانش‌بنیان کشور ایران را افتخارآمیز خواند و افزود: کشور ما در حوزه‌های مختلف به ویژه شیلات، کشاورزی، انرژی‌های تجدیدپذیر، سلامت و… درخواست همکاری و انتقال فناوری از شرکت‌های ایرانی دارد .

در پایان رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری، با اشاره به گسترش روابط بیش از پیش دو کشور در خصوص مدل‌های مختلف همکاریِ حوزه‌های فناوری با وزیر امور خارجه نیکاراگوئه، گفت‌و‌گو و تبادل نظر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا