آغاز فرآیند حمایت از مقالات حوزه فناوری نانو سال ۲۰۲۴ منتشر شده در نشریات منتخب

فرآیند حمایت از مقالات حوزه فناوری نانو بر اساس آیین‌نامه «حمایت از انتشار مقاله در نشریات منتخب» برای مقالات سال ۲۰۲۴ با راه‌اندازی سامانه آنلاین مدیریت پژوهش آغاز شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بنابر اعلام دبیرخانه برنامه حمایت‌های تشویقی ستاد توسعه فناوری نانو  این سامانه در نشانی   https://rms.nano.ir راه‌اندازی شده است.

مطابق آیین‌نامه، حمایت از مقالات حوزه فناوری نانو به صورت نقدی و اعتبار شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که با توجه به گروه نشریه به نویسنده اول و نویسنده مسئول و بر اساس جدول زیر تعلق می‌گیرد. برای اطلاعات بیشتر درباره آیین‌نامه می‌توانید به نشانی  https://nano.ir/research-supporting   مراجعه کنید. 

untdddd

 

ستاد توسعه فناوری نانو بر اساس گزارش استنادی نشریات سال ۲۰۲۲ (JCR۲۰۲۲)، نشریات با شرایط زیر را در پنج گروه «الف»، «ب»، «ج»، «د» و «ه» تقسیم و به عنوان نشریات منتخب معرفی کرده است:

نشریاتی برتر بر اساس IF که در دسته‌های موضوعی Web of Science جزو ۱۰ درصد نشریات برتر هستند؛

همه مجلات با IF بیش از ۱۰؛

نشریات معتبری که توسط Nature Index معرفی می‌شوند؛

نشریات Q۱ ناشران معتبر Nature، Science، ACS و RSC؛

نشریات Q۱ در دسته‌های موضوعی Nanoscience & Nanotechnology و چند موضوعی Physics،Chemistry ، Material Science، Engineering؛

مجلات ایرانی مختص فناوری نانو و مورد حمایت ستاد.

حمایت از مقالات منتشر شده در نشریات منتخب سال ۲۰۲۳، بر اساس آیین‌نامه سال ۲۰۲۳ تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ از طریق سامانه قبلی به نشانی https://grant.nano.ir ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا