گزارش تصویری؛ آشنایی با باشگاه شرکت‌های صادراتی دانش‌بنیان

باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان ایران (IHTECC) با هدف حمایت فعالانه از شرکت‌های دانش بنیان برتر صادراتی تأسیس گردیده و تحت حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی،فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و کریدور خدمات فناوری تا بازار به فعالیت می‌پردازد.

 

جمهوری اسلامی ایران در راستای دستیابی به اهداف سند چشم انداز سال 1404 در حوزه اقتصاد، می بایست از تمرکز بر تجارت سنتی بر مبنای خام فروشی و صنایع اوليه‌ به سمت اقتصادي مبتنی بر نوآوری و فناوری های پیشرفته درونزا حرکت کند. با توجه به محدود بودن بازار داخلی برای بخش‎هایی از محصولات دانش‌بنیان، یکی از راههای توسعه بازار این دسته محصولات، کمک به بازاریابی بین المللی و صادرات آنها است.

در بازارهای بین المللی به‌دلیل وجود برندهای معتبر و با سابقه، رقابتی جدی و نفس گیر در حوزه محصولات پیشرفته وجود دارد. این قبیل محصولات عموماً به‌دلیل بهره‌گیری از دانش فنی بالا، از پیچیدگی ها و  به تبع آن از قیمت های بالاتری برخوردار بوده و معمولا خریداران به دلیل ریسک کمتر، به سمت انتخاب برندهای معتبر و صاحب نام می‌روند. در این میان ایران با توان تولید محصولات هایتک باکیفیت، برای مواجهه با این بازار جدید نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و فعالانه دارد. به منظور حضور موفق جمهوری اسلامی ایران در عرصه صادرات، ضروری است علاوه بر ‌شناسایی بهترین محصولات، برنامه‌ریزی جامع و نظیر به نظیر برای مواجهه با رقبای بین‎المللی انجام شود. باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان ایران (IHTECC) با هدف حمایت فعالانه از شرکت‌های دانش بنیان برتر صادراتی تأسیس گردیده تا از طریق ارزیابی شاخص‌های صادراتی به تقویت توان صادراتی این شرکت‌ها کمک نماید. اجرای این پروژه تحت حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به کریدور خدمات فناوری تا بازار واگذار شده است.

برهمین اساس شرکت‌ها در قالب شرکت‌های 5 ستاره، 4 ستاره و 3 ستاره رتبه بندی شده که در این پایگاه اطلاعاتی به معرفی این شرکت‌ها و برخی محصولات دانش‌بنیان آن‌ها پرداخته خواهد شد. لازم به‌ذکر است این فهرست و بانک اطلاعاتی با توجه به منابع اطلاعاتی در درسترس گردآورندگان تدوین شده و طبعاً مسئولیت ارزیابی کیفی خدمات و محصولات هر یک از شرکت های مذکور با متقاضی است. باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان صرفا مسئولیت آن دسته از گزارش‌ها را برعهده خواهد داشت که در توافق و همکاری رسمی میان متقاضیان و این باشگاه، به متقاضیان ارائه نموده است.

باشگاه سرآمدان صادرات دانش‌بنیان آماده ارائه خدمات به کلیه متقاضیان در این حوزه بوده و این افتخار را دارد که خدمات خود را به صورت تضمین شده ارائه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا