برگزیده جایزه مصطفی(ص) به عنوان مرد سال انتخاب شد

اوگور شاهین، ایمونولوژیست سرشناس و برگزیده سومین دوره جایزه مصطفی (ص)، در نسخه ۲۰۲۲ نشریه «۵۰۰ شخصیت برتر مسلمان جهان» به عنوان مرد سال انتخاب شد.

به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج جایزه مصطفی(ص)، «۵۰۰ شخصیت مسلمان تأثیرگذار»، نام یک نشریه سالانه است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. این نشریه که توسط مرکز سلطنتی تحقیقات راهبردی اسلام منتشر می‌­شود، هر سال تأثیرگذارترین مسلمانان جهان را معرفی می‌­کند. نسخه امسال این نشریه، اوگور شاهین؛ برگزیده جایزه مصطفی (ص) و توسعه دهنده فناوری mRNA را که در واکسن کووید ۱۹ بایون‌تک نیز استفاده شده است، به عنوان مرد سال معرفی کرد.

افرادی که در فهرست ۵۰۰ شخصیت برتر مسلمان جهان از آنها نام برده می­‌شود، بر اساس دستاوردها و تأثیر آنها بر کشور خود یا جهان اسلام یا جهان بشری طی یک سال اخیر انتخاب می­‌شوند.

در بین این افراد، نام جکی یینگ، برگزیده اولین دوره جایزه مصطفی (ص)، سامی ارول گلنبه و محمد امین شکرالهی، برگزیدگان دومین دوره جایزه مصطفی (ص) و علی خادم حسینی برگزیده سومین دوره جایزه مصطفی (ص) نیز به چشم می­‌خورد. این برگزیدگان جایزه مصطفی (ص) در رده «علم و فناوری» در این فهرست قرار گرفتند.

در این نشریه ابتدا ۵۰ مسلمان برتر جهان به ترتیب معرفی شده و سپس نام ۴۵۰ شخصیت برتر دیگر بدون رتبه ­بندی و بر اساس مناطق جغرافیایی و حوزه‌­های مختلف ذکر می‌­شود. این حوزه­‌ها شامل علمی، سیاسی، اداره امور مذهبی، مبلغان و رهروان معنوی، بشردوستی/خیریه و توسعه، مسائل اجتماعی، تجارت، علم و فناوری، هنر و فرهنگ، قاریان قرآن، رسانه­‌ها، مشاهیر و ستاره‌­های ورزشی و افراط‌گراها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا