پرتاب ماهواره نمایش فناوری در چین

به گزارش chinadaily، شرکت علوم و صنعت هوافضای چین (CASIC) قصد دارد یک ماهواره نمایش فناوری در ماه‌های آینده پرتاب کند.

ماهواره Tiankun 2 که در حال گذراندن آخرین آزمون‌ها توسط مهندسین است، با موشک Long March پرتاب می‌شود و چندین فناوری پیشرفته فضایی را تائید و به نمایش خواهد گذاشت.

ماهواره Tiankun 2 نسبت به نمونه قبلی خود کوچک‌تر و تولید آن ارزان‌تر است. ماهواره Tiankun 1 که در مارس ۲۰۱۷  و از شمال غربی چین به فضا پرتاب شد، کوچک و مدار پایین بود و هدفش آزمایش‌های سنجش از دور و فناوری‌های ارتباطی بود. این ماهواره در ۵ سالی که در گردش بود، ۸۰ گیگابایت داده سنجش از دور دریافت و به زمین منتقل کرد.

CASIC سرمایه‌گذاری زیادی در حوزه تحقیق، توسعه و ساخت ماهواره انجام داده و دو ماهواره نیز پرتاب کرده است. این شرکت همچنین نخستین تأسیسات ساخت هوشمند ماهواره در ووهان را ایجاد کرد که در ماه می سال ۲۰۲۱ کاملاً عملیاتی شد. در این تأسیسات، طراحی و ساخت ماهواره‌های کوچک  و مدار پایین انجام می‌شود تا به تقاضای بازار و شبکه‌های فضایی به سرعت پاسخ دهد و تاکنون هفت ماهواره ساخته است و برنامه‌های تحقیقاتی برای بیش از ۲۰ فناوری و تجهیزات فضایی پیشرفته در پیش دارد.

شرکت CASIC همچنین قصد دارد دومین پرواز موشک سوخت جامد Kuaizhou 11 خود را انجام دهد. اولین پرتاب این موشک در جولای ۲۰۲۰ انجام شد اما به دلیل نقص در عملکرد، ناموفق بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا