طرح شانگهای برای صنعت چند میلیارد دلاری خودروهای هوشمند

طرح جدیدی که اخیرا از سوی دفتر عمومی دولت مردمی شانگهای منتشر شده، خواستار ایجاد یک سیستم نوآوری و توسعه پیشرو داخلی برای خودروهای هوشمند است که در آن شهر پیشرفت قابل توجهی در تحقیق و توسعه فناوری‌های اصلی و دستیابی به خودکفایی تجهیزات اصلی داشته باشد.

بر اساس این طرح، بیش از ۷۰ درصد خودروهای تولید شده تا سال ۲۰۲۵ باید دارای سیستم‌های بدون راننده سطح ۲ و ۳ باشند، در حالی که سیستم‌های سطح ۴ باید در مناطق و شرایط خاص اجرا شوند.

در حال حاضر، بیشتر وسایل نقلیه هوشمند در جاده‌های سرزمین اصلی به‌عنوان L2 یا L2+ طبقه‌بندی می‌شوند، که بر اساس آن راننده باید همیشه هوشیار و آماده کنترل باشد. سطح ۳ معمولاً به‌عنوان یک سیستم بدون دست تلقی می‌شود، در حالی که سطح ۴ به فعالیت های بدون چشم اطلاق می‌شود.

این طرح از شرکت‌ها و مؤسسات تحقیقاتی مرتبط در شهر می‌خواهد تا تحقیقات و توسعه تعدادی از فناوری‌های کلیدی، از جمله تراشه‌های مورد استفاده در خودرو، الگوریتم‌های هوش مصنوعی، قطعات لیزری رادار، سیستم‌ عامل های داخل خودرو، پلت‌فرم‌های محاسباتی هوشمند را افزایش دهند.

ناظران ارزش صنعت خودروی هوشمند فعلی در شانگهای را کمتر از ۱۰۰ میلیارد یوان تخمین می‌زنند.

طبق این طرح، شهرداری قول می‌دهد که حمایت از توسعه رانندگی خودران را از طریق ارائه بودجه‌های مختلف دولتی به شرکت‌ها و کمک به آنها برای دریافت مشوق‌های مالی و سیاستی از دولت مرکزی افزایش دهد.

سیستم‌های رانندگی خودکاری که اکنون توسط خودروسازان و شرکت‌های فناوری توسعه می‌یابند، همگی فناوری‌های اولیه هستند و اندازه این صنعت می‌تواند به تریلیون‌ها یوان افزایش یابد. حمایت‌های دولتی به شرکت‌های مستقر در شانگهای کمک زیادی می‌کند تا اتومبیل‌های رانندگی خودران را توسعه دهند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا