دهقانی: برنامه ارائه محصولات به بازارهای خارجی را به صورت جدی دنبال می‌کنیم

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس‌جمهوری با بیان اینکه فعالیت‌های هدف محور و بازارمحور دانشگاه‌ها مشتری مشخص دارند، گفت: برای فعالیت‌های عرضه‌محور که این ویژگی را ندارند، برنامه ارائه خدمات و محصولات به دستگاه‌ها، صنایع کشور و بازارهای خارجی را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۴۰۱ امروز با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان رئیس‌جمهوری در محل این دانشگاه برگزار شد.

روح الله دهقانی در حاشیه این مراسم، اظهار کرد: در این مراسم که به مناسبت هفته پژوهش‌وفناروی دانشگاه شریف برپا شده است، از پژوهشگران عرصه علم، پژوهش، ‌فناوری و نوآوری در این دانشگاه تقدیر شد.

وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی شریف، همیشه یک نگین درخشان در کشور و همچنین قطب تاثیرگذار در پرورش جوانان و حل مسائل پیچیده فناوری در کشور بوده است. امسال هم به لطف خدا، به همت جوان‌هایی که در این کشور کار می‌کنند و با کمک اساتید پیشکسوت و مدیران دانشگاه، ورق زرین دیگری در افتخارات دانشگاه ثبت شد.

وی ادامه داد: در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان قطعا نگاهی ویژه به دانشگاه صنعتی شریف داریم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری با اشاره به میزان کاربردی شدن تحقیقات دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه صنعتی شریف،‌ گفت: دانشگاه صنعتی شریف عموما لبه حمله توسعه فناوری در کشور است و اغلب مشتریان خدمات پژوهشی و فناوری این دانشگاه، سرمایه‌های واقعی این کشور هستند. این دانشگاه رتبه اول را در بخش قراردادهای ارتباط با صنعت بین همه دانشگاه‌های کشور دارد. علاوه بر این، ناحیه نوآوری که اطراف دانشگاه شکل گرفته، کاملا فعال در بازار است.

دهقانی تصریح کرد: عموما فعالیت‌هایی که در این دانشگاه انجام می‌شود، هدف محور و بازار محور است و مشتری مشخص دارد؛ اما برای آن دسته از فعالیت‌هایی که عرضه‌محور هستند هم برنامه ارائه محصولات به دستگاه‌ها و صنایع کشور و بازارهای خارجی را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا