در نشست کمیته‌های تخصصی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ازبکستان تاکید شد؛ افزایش همکاری‌های دوجانبه برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان

در نشست کمیته‌های تخصصی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ازبکستان بر توسعه همکاری‌های ایران و ازبکستان برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان تاکید شد.

 

ابراهیم شفیع‌پور مدیرکل دفتر تبادل فناوری مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و اتابک فیاضوف مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی وزارت آموزش عالی، علم و نوآوری جمهوری ازبکستان در نشست کمیته‌های تخصصی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ازبکستان با یکدیگر دیدار و در خصوص محورهای همکاری مشترک دو کشور مذاکره و گفت‌وگو کردند.

e2b40a8a 97d4 4ea0 9f0a 859004d038cc

در این نشست؛ طرفین توافق کردند که کمیته عالی همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری ایران و وزیر آموزش عالی، علم و نوآوری جمهوری ازبکستان ظرف دو هفته آینده به شکل آنلاین برگزار شود.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، این نشست مجازی با هدف «توسعه همکاری‌های اقتصاد دانش‌بنیان دو کشور در حوزه فناوری‌های پیشرفته نظیر هوش مصنوعی، تجهیزات پزشکی، دارو و فناوری‌های سلامت»، «توسعه همکاری‌های تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بازار ازبکستان»، «برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک توسط مراکز علمی و فناوری ایران در زمینه فناوری‌های پیشرفته برای متخصصان ازبکی» و «تسهیل راه‌اندازی خانه نوآوری و فناوری ایران در تاشکند» برگزار خواهد شد.

همچنین طرفین در زمینه «تسهیل انتقال فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در حوزه فناوری‌های پیشرفته به کشور ازبکستان» نیز گفت‌وگو کردند که طرف ایرانی ضمن استقبال از همکاری در این زمینه، خواستار اعلام حوزه‌های مورد نیاز طرف ازبکی به معاونت علمی برای تامین نیازهای مورد نظر با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی شد. با توجه به بازار رو به رشد ازبکستان، زمینه توسعه بازار محصولات و خدمات دانش‌بنیان ایرانی در این بازار فراهم است.

در این نشست، مدیرکل دفتر تبادل فناوری مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به عنوان مسئول کمیته تخصصی علمی، فناوری و نوآوری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ازبکستان حضور داشت.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا