در راستای توسعه تعاملات فناورانه دو کشور؛ کمیته مشترک همکاری‌های علمی و فناوری ایران و ونزوئلا ایجاد می‌شود

کمیته مشترک همکاری‌های علمی و فناوری ایران و ونزوئلا در راستای همکاری فناورانه دو کشور راه اندازی می شود.

 

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان جمهوری اسلامی ایران با «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بولیواری ونزوئلا» تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.
این تفاهم نامه بین گابریلا خمینس رامیرز معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ونزوئلا و دکتر امیرحسین میرآبادی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری امضا شد.
هدف این تفاهم‌نامه ایجاد «مرکز نوآوری و فناوری مشترک ایران- ونزوئلا» و طراحی یک چهارچوب همکاری در زمینه‌های علمی، فناوری و نوآوری بر مبنای برابری، احترام متقابل و منفعت مشترک است.
تسهیل تبادلات دانش و فناوری، تحقیق و توسعه مشترک، توسعه بازار و تولید مشترک در ونزوئلا، همکاری متقابل در پارک های فناوری، برنامه‌های ویژه برای آموزش و تقویت استعدادهای ملی، رشد پروژه های علمی، سرمایه گذاری¬های مخاطره پذیر مبتنی بر فناوری از اهداف مشترک بین دو کشور در مرکز نوآوری و فناوری ایران و ونزوئلا به شمار می رود.
168667037591329600
فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ هوش مصنوعی و مکاترونیک؛ پزشکی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی؛ فناوری زیستی؛ فناوری نانو؛ محیط زیست؛ فناوری حمل و نقل؛ صنعت نفت و گاز؛ سرمایه¬گذاری روی شرکت¬های دانش¬بنیان؛ سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان؛ داروهای هسته‌ای؛ رادیولوژی؛ نهادهای زیستی زمینه های همکاری دو کشور هستند.
در راستای برنامه‌‌ریزی، هماهنگی، نظارت و ارزیابی روند اجرایی‌سازی فعالیت‌های این تفاهم‌نامه کمیته مشترک برای همکاری‌های علمی و فناوری تشکیل می شود.
 وظیفه کمیته مشترک، ایجاد شرایط سازمانی، حقوقی، فنی و مالی لازم برای عملیاتی کردن این تفاهم‌نامه است.کمیته مشترک پروپوزال طرح‌ها را آماده خواهد کرد و بر هماهنگی جهت اجرای این تفاهم‌نامه و نظارت بر اجرای آن اهتمام خواهد ورزید.
 کمیته مشترک می تواند جلسات خود را به طور متناوب در جمهوری بولیواری ونزوئلا یا جمهوری اسلامی ایران یا به صورت مجازی برگزار کند.
معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا