بازدید معاون علمی رئیس جمهور از نمایشگاه بین‌المللی هفته نوآوری ازبکستان

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور که به منظور توسعه همکاری‌های علمی و فناوری به ازبکستان سفر کرده از نمایشگاه بین‌المللی هفته نوآوری ازبکستان در تاشکند بازدید کرد.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دهقانی که به دعوت ابراهیم عبدالرحمانف، وزیر آموزش عالی، علوم و نوآوری ازبکستان از دیروز به آن کشور سفر کرده با استقبال و همراهی وزیر آموزش عالی، علوم و نوآوری ازبکستان از بخش‌های مختلف نمایشگاه هفته نوآوری ازبکستان بازدید کرد.

در این نمایشگاه علاوه بر شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف ازبکستان، ۲۵ شرکت دانش بنیان ایرانی نیز در قالب پاویون جمهوری اسلامی ایران که بزرگترین پاویون نمایشگاه است، تازه‌ترین طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده‌اند.

این شرکت ها در بخش مراقبت های بهداشتی، کشاورزی و فناوری اطلاعات تخصص دارند که از زمینه‌های مورد علاقه ایران و ازبکستان برای توسعه همکاری‌هاست.

news 63eecacb01af86a15da39bf15aef1e3a big 720

دهقانی همچنین در نشستی مشترک با وزیر علوم، آموزش عالی و نوآوری ازبکستان در تاشکند بر توسعه همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور و ایجاد پارک علم و فناوری مشترک با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهر سمرقند تاکید کرد.

وی گفت: این پارک علم و فناوری با حضور مجموعه‌های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا (استارتاپ‌ها) راه‌اندازی می‌شود.

معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در ادامه افزود: مراحل مقدماتی و رایزنی‌ها میان دو کشور تا دو ماه آینده آغاز می‌شود و دو طرف ملزم به فراهم کردن زیرساخت‌ها و الزامات این پارک خواهند بود.

عبدالرحمانف، وزیر علوم، آموزش عالی و نوآوری ازبکستان نیز با استقبال از این پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ما به دنبال همکاری در این زمینه هستیم و این پارک در کنار دانشگاه سمرقند راه‌اندازی خواهد شد.

وی همچنین بر استفاده از تجارب ایران در حوزه علم و فناوری تاکید کرد.

دیدار با وزیر صنعت ازبکستان، بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در تاشکند و زمینه سازی برای عقد چند قرارداد فناوری و توسعه صادرات دانش بنیان از دیگر برنامه های معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در سفر به ازبکستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا