در بازدید وزیر خارجه سودان از خانه فناوری و نوآوری تاکید شد گسترش همکاری‌ها و تعاملات علمی و فناوری ایران و سودان

وزیر خارجه سودان و هیات همراه امروز ۱۷ بهمن ماه از خانه فناوری و نوآوری ایران (آی‌هیت) بازدید ‌ و بر گسترش همکاری‌ها و تعاملات علمی و فناوری میان ایران و سودان تاکید کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، امیر حسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست‌جمهوری نیز در نشستی که با وزیر خارجه سودان داشت، ضرورت افزایش تعاملات میان دو کشور در حوزه های علمی و فناورانه را مورد تاکید قرار داد و گفت: فرصت های زیادی برای همکاری در حوزه علم و فناوری بین ایران و سودان وجود دارد. متولی توسعه فناوری در ایران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری است و نزدیک به دو سال پیش، این معاونت متعهد شد تا ضمن توسعه فناوری، بحث تاثیرگذاری فناوری بر زندگی و اقتصاد جامعه را هم در دستور کار خود قرار دهد.

وی ادامه داد: ایران و سودان می توانند در زمینه های مختلفی با هم همکاری کنند و ما علاقه مندهستیم که این همکاری را با شما توسعه دهیم. کشور ما از چیزی حدود 10 هزار شرکت دانش بنیان و تعداد زیادی استارتاپ و پارک های علم و فناوری برخوردار است و ظرفیت خوبی برای همکاری با شما در ایران فراهم است.

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی با بیان اینکه در حوزه توسعه صنعتی آماده همکاری با سودان هستیم، تصریح کرد:  شرکت های دانش بنیان زیادی در ایران هستند که آماده و علاقه مند به همکاری با شرکت های آفریقایی هستند. دولت‌ها هم در ضرورت این همکاری‌ها اتفاق نظر دارند؛ از این رو از آمادگی لازم برای انتقال فناوری و توسعه تکنولوژی با سودان برخوردار هستیم.

علی الصادق علی الحسین، وزیر امور خارجه سودان طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: برای من جای خوشحالی است که کشورهای اسلامی همچون ایران در حوزه های فناورانه رشد چشمگیر داشته‌اند. در دنیای امروز به کشوری که علم و قدرت کافی نداشته باشد احترام نمی‌گذارند و از این رو، ما باید توسعه پیدا کنیم و با مبادله تجارب مان همه مسلمانان را از این موهبت بهره مند کنیم.

وی ادامه داد: سودان کشور بسیار بزرگ و وسیعی است، 50 میلیون جمعیت دارد و از اراضی کشاورزی وسیعی برخوردار است. اما واقعیت این است که بدون استفاده از تکنولوژی نمی توان از این منابع استفاده کرد. امیدوارم بتوانیم با پیدا کردن زمینه های مشترک همکاری علمی و فناورانه را با هم عملیاتی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا