دیدار رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری با مدیران شرکت مخابرات ونزوئلا

رئیس مرکز تعاملات علم و فناوری در دیدار با مدیران شرکت مخابرات ونزوئلا (cantv) بر ضرورت افزایش همکاری های فناورانه بین دو کشور تاکید کرد و همکاری با ونزوئلا را همکاری راهبردی و بلند مدت دانست.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مدیران شرکت مخابرات ونزوئلا که اخیرا به منظور بررسی و بازدید از مراحل انجام کار قرارداد منعقده با شرکت توسعه مراکز داده‌ای نوین (MDC) به ایران سفر کرده بودند با امیر حسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات علم و فناوری دیدار کردند.

میرآبادی تلاش ایران در این همکاری را در جهت تقویت توان فناوری ونزوئلا دانست و تصریح کرد: می‌خواهیم یک شریک قدرتمند برای ونزوئلا در حوزه فناوری باشیم و امیدواریم این ارتباط و قرارداد، پلی ارتباطی برای حضور گروهی از شرکت­های دانش‌بنیان و فناور در ونزوئلا باشد.

در ادامه، مدیرعامل شرکت داده پردازی نوین نیز بر بهره گیری از توان دیگر شرکت­های دانش­ بنیان در تامین تجهیزات  تاکید کرد.

مارکانو، مدیرکل برنامه ریزی و توسعه تکنولوژی مخابرات ونزوئلا نیز ضمن ابراز خشنودی از بازدیدهایی که طی این سفر از زیرساخت­های فناوری ایران داشته است به توان بالای ایران در حوزه فناوری اشاره و ابراز امیدواری کرد: مخابرات ونزوئلا نیز باید بتواند با استفاده از توانمندی شرکت­های ایرانی نوسازی و تجهیز شود.

 وی هدف از این سفر را که با جمعی از کارشناسان و مدیران ارشد مخابرات ونزوئلا  صورت گرفته است، برنامه­ ریزی در جهت توسعه زیرساخت ­های ونزوئلا  در راستای برنامه 2030 نوسازی مخابرات کشورش عنوان کرد.

همچنین، صهائی، سرپرست معاونت تبادل فناور مرکز، خاطرنشان کرد: این قرارداد در زمان سفر رئیس جمهور به ونزوئلا در حوزه مخابرات و تجهیز سیستم­های مخابراتی  امضا شده‌ است. با توجه به بررسی های میدانی شرکت mdc و تعاملاتی که پس از اولین حضور آنها در ونزوئلا همزمان با نمایشگاه دانش بنیان در کاراکاس در شهریور 1401 شکل گرفت، مدیرعامل این شرکت حجم قراردادهای آتی در حوزه مخابرات را در  حدود 100 میلیون دلار پیش بینی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا