تداوم حضور | محصولات ایران‌ساخت فراتر از مرزها رفت؛ برگزاری 12 نشست آنلاین بین‌المللی

سال گذشته بیش از 12 نشست آنلاین در عرصه‌های جهانی با حمایت معاونت علمی و فناوری برگزار شد تا بازار جهانی محصولات ایران‌ساخت گسترش یابد.

مهدی قلعه‌نوی رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال 99، گفت: سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا، تعاملات بین‌المللی شکل جدید را تجربه کرد و کشورها با شیوه جدیدی کنار یکدیگر قرار گرفتند.

وی افزود: ایران برای حضور در بازارهای جهانی علاوه بر درگیری با همه‌گیری کرونا با مشکل دیگری به نام تحریم‌ها نیز مواجه بود؛ اما با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ارتباطات تجاری و فناورانه ایران با دیگر کشورها ادامه یافت.

به گفته قلعه‌نوی، برگزاری نشست‌های آنلاین میان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی با دیگر کشورها یکی از این مسیرها برای تداوم حضور ایران در بازارهای جهانی بود که سال 99 توانستیم بیش از 12 نشست آنلاین با آلمان، سوئیس، اتریش، افغانستان، پاکستان، کنیا، آفریقای جنوبی، مالزی، اندونزی، روسیه، قزاقستان و ازبکستان برگزار کنیم.

رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اهداف برگزاری این نشست‌های آنلاین، گفت: بازاریابی برای محصولات و خدمات دانش‌بنیان‌ها، یافتن شریک تجاری در عرصه‌های بین‌المللی برای این مجموعه‌های فناور و معرفی و فروش تولیدات ایران‌ساخت در این بازارها مهم‌ترین دلایل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری این نشست‌ها بود.

قلعه‌نوی صادرات انواع طعم دهنده، خشک کن‌های خورشیدی، تجهیزات پزشکی مصرفی و غیره به کشورهای افغانستان، مالزی و ازبکستان را نتیجه برگزاری این نشست‌ها دانست و گفت: یکی از روش‌های موثر در توسعه صادرات محصولات ایران‌ساخت، برگزاری همین نشست‌های آنلاین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا