خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت در ترکیه گشایش می‌یابد

همزمان با سالروز مبعث پیامبر اسلام؛ پنجمین خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت در کشور ترکیه آغاز به کار می‌کند.

مهدی قلعه‌نوی؛ رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره افتتاح خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت در ترکیه، گفت: ترکیه کشور اوراسیایی و همسایه غربی کشورمان به عنوان پنجمین مقصد ایران برای راه‌اندازی خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت انتخاب شد.

وی افزود: کشوری که با داشتن اشتراکات زیاد فرهنگی، سیاسی و دینی با ایران و دروازه ورود محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی به بازار پرسود اوراسیا، میزبان زیست بوم فناوری و نوآوری ایران می شود.

قلعه نوی ادامه داد: رویدادی که سالروز مبعث پیامبر با برگزاری دومین نشست تجاری فناوری میان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایران‌ساخت و شرکت های فناور ترک در استانبول آغاز می شود و افتتاح پنجمین خانه نوآوری و فناوری برون‌مرزی ایران در این شهر برنامه دیگری است که در این روز مدنظر است.

به گفته وی، در حال حاضر خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت در کشورهای چین، کنیا روسیه و سوریه راه‌اندازی شده‌اند و مسیر توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان و خلاق ایرانی را به دیگر کشورها فراهم می کنند. ترکیه به عنوان پنجمین کشور؛ میزبان این خانه‌ها خواهد شد و در 6 ماهه نخست سال 1401 نیز این مراکز در عراق و ارمنستان ایجاد خواهد شد.

رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه این خانه‌ها با مشارکت و سرمایه‌گذاری حداکثری بخش خصوصی فعال در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور و حمایت مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفته‌اند، گفت: این مراکز 2 کارکرد اصلی کمک به بازاریابی و فروش محصولات دانش بنیان و خلاق در کشورهای هدف یا منطقه جغرافیایی مدنظر و استقرار شرکت های ایرانی علاقه مند به فعالیت در کشورهای هدف را محقق کرده اند.

وی همچنین بیان کرد: خانه‌های نوآوری و صادرات فناوری ایران‌ساخت محلی هستند برای ارائه خدمات سخت افزاری چون فضای کار اشتراکی و اختصاصی، شوروم، اتاق جلسات و کنفرانس و خدمات نرم افزاری همچون انجام تحقیقات بازار، ثبت محصول در کشور مورد نظر، دریافت استانداردهای کشورها و پیدا کردن شرکای تجاری برای شرکت های ایرانی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا