ربات‌های ایران‌ساخت برای خط تولید صنعتی دارو کاربردی شدند

مدیر عامل شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس اسکارتک گفت: شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس از اعضای مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، موفق به طراحی و ساخت اولین ربات اسکارای صنعتی ایران شده است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس از اعضای مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، موفق به طراحی و ساخت اولین ربات اسکارای صنعتی ایران شده است. ربات اسکارا مورد استفاده در خطوط دارویی و اتاق های تمیز جهت جابجایی، بسته‌بندی و جداسازی انواع ویال ها و دیگر انواع محصولات دارویی قرار می‌گیرد که این شرکت توانسته با حمایت های پارک فناوری پردیس به تجاری سازی آن دست پیدا کند.
علیرضا نوروزیان مدیرعامل شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس در رابطه با ساخت این محصول جدید می گوید: شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس برای اولین بار در ایران موفق به ساخت ربات اسکارا بصورت تمام صنعتی و تجاری شده است. ربات اسکارا یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین بازوی های صنعتی سری است که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف از جمله صنعت دارو سازی دارد و مفهوم جدیدی را برای ربات های خط تولید ارائه کرده است.
او ادامه داد: این ربات تنها بر روی یک پایه قرار می گیرد و به فضای استقرار کمی نیاز دارد و همچنین با سرعت و دقت تکرارپذیری بالا و قیمت مناسب قابل رقابت با نمونه ربات‌های خارجی است.
به گفته نوروزیان دلایل بسیاری برای استفاده از این ربات در صنعت و خط تولید وجود دارد که مهمترین مزیت های آن کاهش هزینه های تولید و افزایش کیفیت محصول و در نتیجه امکان رقابت در بازارهای جهانی می باشد. از دیگر مزایای این ربات می توان به افزایش نرخ تولید، افزایش انعطاف پذیری تولید محصول، کاهش ضایعات و بهبود فرآیند تولید، ایمنی و افزایش سلامت کارمندان، کاهش هزینه سرمایه ای با توجه به کاهش مصرف انرژی و کاهش مصرف مواد اولیه اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت اسکارا تک تصریح کرد: این ربات می تواند با تجهیز به بینایی ماشین، برای تشخیص اشیا به منظور کنترل کیفیت، خواندن بارکد و تشخیص متن، دسته بندی محصولات، تشخیص سطح پر شدن مواد و شمارش استفاده شود.
او افزود: همچنین از این ربات می توان در خطوط دارویی وشیمیایی، اتاق های تمیز و مکان‌هایی که حضور انسان امکان پذیر نیست به منظور جابجایی، بسته بندی و مونتاژ استفاده کرد.
به گفته نوروزیان ربات ساخته شده توسط این شرکت، ۴۸ کیلوگرم وزن داشته و بیشینه جرم قابل جابجایی آن ۵ کیلوگرم می باشد.
او تصریح کرد: ربات دارای سیستم کنترل PLC جهت اتصال به خط تولید است و پنل اپراتوری با صفحه نمایش رنگی و لمسی ۷ اینچی رابط کاربری آنرا بسیار آسان کرده است. دقت تکرار پذیری موقعیتی این ربات نیز در حدود 0.1 میلیمتر می باشد.
مدیرعامل شرکت اسکارا تک تاکید کرد: در طراحی و ساخت ربات‌های این شرکت متناسب با نیاز‌های مشتری، برنامه نویسی و طراحی گریپر صورت می گیرد.
شایان ذکر است، شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس (اسکارا تک) با حضور جمعی از مهندسین رباتیک و مکانیک خبره کشور شروع به فعالیت نموده و قادر به طراحی و ساخت انواع ربات های صنعتی، مکانیزم ها و ماشین مخصوص، خدمات ابزار دقیق و خدمات PLC و مشاوره در زمینه اتوماسیون خطوط تولید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا