دونده‌ای که خودروی تسلا را شکست داد!

یک دونده مشهور ماراتن توانست بیشتر از مسافتی که یک خودروی تسلا مدل ۳ کاملا شارژشده می‌پیماید، بدود و در واقع در نبرد میان انسان و ماشین پیروز شود.

به گزارش ایسنا، آیا یک انسان می‌تواند از ماشین پیشی بگیرد؟ این سوالی است که “رابی بلنجر”( Robbie Balenger) که سابقه پرباری در دوی استقامت و مارتن دارد از خود پرسید و برای پاسخ دادن به آن تصمیم گرفت یک مسابقه در برابر یکی از پرفروش‌ترین خودروها در ایالات متحده یعنی خودروی “تسلا مدل ۳” که کاملا شارژ شده است، راه بیندازد.

“بلنجر” می‌خواست ببیند آیا می‌تواند بیشتر از یک خودروی تسلا که با باتری کاملا پر شروع به حرکت می‌کند بدود یا نه. در واقع بحث در مورد دویدن مسافتی بیش از ۲۴۲ مایل(۳۹۰ کیلومتر) است.

سرانجام این مسابقه از روز ۱۱ آوریل در یک جاده دورافتاده واقع در خارج از شهر آستین در ایالت تگزاس برگزار شد و ۳ روز به طول انجامید.

پیروزی انسان بر ماشین

سرانجام در روز ۱۴ آوریل “بلنجر” برنده این مسابقه شد و توانست مسافتی مشابه با این خودروی برقی را بدود، با این تفاوت که ۳۰ متر(۱۰۰ فوت) بیشتر از آن راه رفت.

“بلنجر” ظرف ۷۶ ساعت و ۵۴ دقیقه و ۴۶ ثانیه توانست این مسافت را بدود.

خودروی تسلا مدل ۳ با سرعت متوسط ​​۱۰۴.۶ کیلومتر در ساعت(۶۵ مایل در ساعت) رانندگی کرد. در حالی که “بلنجر” هر مایل را به طور متوسط ظرف حدود ۱۹ دقیقه و ۴ ثانیه دوید.

“بلنجر” در پایان این رقابت گفت: پایان یافتن این تلاش برایم با احساس موفقیت و آرامش همراه بود. از بسیاری جهات، این سخت‌ترین تلاشی بود که تا به حال انجام داده‌ام. من به خودم و تیمم که به رسیدن به این موفقیت کمک کردند، بسیار افتخار می‌کنم.

“بلنجر” در این مسیر وادار شد برای خوابیدن، غذا خوردن، مسواک زدن، تعویض لباس و سایر فعالیت‌های ضروری به مدت کوتاهی بایستد و استراحت کند، اما در طول سه شبانه‌روز دویدن، در مجموع فقط ۸.۵ ساعت استراحت کرد.

این در حالی بود که گرما و رطوبت طاقت فرسای تگزاس او را تحت تاثیر قرار داد و حتی باعث گرفتگی معده او شد و در غذا خوردن و دریافت کالری کافی برای حفظ این برنامه طاقت‌فرسا اختلال ایجاد کرد. اما او چگونه از پس این کار دشوار برآمد؟

عبور از غیرممکن‌ها

“بلنجر” می‌گوید: هر بار که می‌خواستم بیخیال شوم، به خودم یادآوری می‌کردم که باید تلاش کنم کمی جلوتر بروم، سپس دوباره توانم را ارزیابی کنم.

وی افزود: من همیشه به تلاش خود ادامه می‌دهم تا زمانی که اوضاع بهتر شود؛ کاری که همیشه انجام می‌دهم.

این رویداد بخشی از یک برنامه یک شرکت بود که هر ماه، ورزشکاران را در تلاش برای شکستن یک رکورد جدید حمایت می‌کند.

“بلنجر” در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: امیدوارم شاهکار من اکنون به دیگران الهام بخشد و دیگران مناطق امن خود را ترک کنند و نوآوری را در آغوش بگیرند، چه با به چالش کشیدن درک خود از محدودیت‌های فیزیکی خود یا ایجاد تغییرات در سبک زندگی که می‌تواند تأثیر مثبتی بر روی کره زمین داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا