بررسی چالش‌های سیاست‌گذاری متاورس؛ در خانه خلاق و نوآوری مجلس

نشست کارشناسی «بررسی چالش‌های سیاست‌گذاری در متاورس» با هدف بررسی مسائل، فرصت‌ها و تهدیدات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و قانونی فناوری‌های متاورس و چالش‌های پیش روی آن، در مجلس برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه، یکی از اهداف «خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه» معرفی و بررسی فناوری‌های نوین و ارائه پیشنهادهای سیاستی متناسب است. مفهوم «متاورس» که درون خود از فناوری‌های متعددی همچون بلاک‌چین، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، هوش مصنوعی و … استفاده کرده است، به‌عنوان موضوع مورد بررسی در رویدادهای خانه خلاق انتخاب شده است.

به همین منظور نشست کارشناسی (پنل) با موضوع «بررسی چالش‌های سیاست‌گذاری در متاورس» با حضور مهندس یزدان عباسی رئیس کارگروه آموزش و پژوهش انجمن بلاک‌چین ایران، دکتر محسن رضائی صدرآبادی مدرس دانشگاه و آینده‌پژوه اقتصاد فضای مجازی، دکتر ابوالقاسم رجبی پژوهشگر سیاست‌گذاری فناوری اطلاعات و کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس و احسان دربانیان پژوهشگر حوزه بلاک‌چین و رمزارزها برگزار می‌شود.

خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه مسئله نوآوری در بخش عمومی را در دستور کار خود قرار داده است تا ابزارهای نوآوری را در جهت منافع عمومی به کار گیرد. همراهی و هماهنگی با شرکت‌های دانش‌بنیان و تعامل با اکوسیستم نوآوری و اندیشه‌ورزی و تسهیل ارتباط اکوسیستم نوآوری با نظام قانون‌گذاری از جمله فعالیت‌های مهم خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه است.

به نقل از روابط عمومی خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه، این نشست در محل مجلس شورای اسلامی، ساختمان آیت‌الله شیخ فضل‌الله نوری، طبقه دهم، خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه برگزار می‌شود. عموم علاقه‌مندان جهت هماهنگی و حضور در این نشست می‌توانند با شماره ۳۳۹۳۵۸۶۰ ۰۲۱ تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا