راه اندازی هشت منطقه آزادجدید در کشور در جهت کمک به صادرات کشور

نمایده ویژه رییس جمهور ودبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در جلسه شورای اداری شوط از راه اندازی ۸ منطقه آزاد جدید در کشور خبرداد.

سعید محمد نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در جلسه شورای اداری شوط گفت :در حال حاضر 7 منطقه آزاد فعال در کشور وجود دارد و هشت منطقه آزاد هم بزودی راه اندازی خواهد شد که تمام تلاش دبیر خانه مناطق آزاد در دولت جدید کمک به این مناطق و کاهش مشکلات مناطق آزاد کشور است .

وی دوگانگی مدیریت در مناطق آزاد را از عمده مشکلات موجود و آسیب دیدگی در این مناطق نام برد و افزود : تلاش داریم تا با اعمال ماده 65 قانون اداره مناطق آزاد ، مدیریت در مناطق آزاد زیر نظر مدیر عامل باشد .

سعید محمد ، سرمایه گذاری ، تولید ، صادرات و کمک به اقتصاد کشور را از جمله ایجاد مناطق آزاد بیان کرد و گفت : برای ثبات بازار ارز در کشور باید از سرمایه گذاران در کشور و خصوصا مناطق آزاد حمایت شود .

دبیر شورای عالی مناطق آزاد همچنین از فعال کردن گروههای جهادی در مناطق آزاد کشور برای اجراو حمایت از طرحهای عمرانی خبر داد .

عبدالرحیمی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو هم در این منطقه از هزینه شدن 135 میلیارد تومان برای اجرای طرحهای عمرانی در سال جاری خبر داد و گفت : محصور نشدن منطقه آزاد ماکو باعث شده است تا منطقه آزاد ماکو از بسیاری از مزیتهای مناطق آزاد بی بهره شود.

وی با بیان اینکه به بسیاری از زیر ساختهای اساسی در این منطقه بی توجهی شده است افزود: وجود فقر زیر ساختی در ابعاد مختلف در منطقه وجود دارد .

بابازاده فرماندار و حجت الاسلام جباری امام جمعه شوط هم در این جلسه با بیان پاره ای از مشکلات و کاستی های منطقه خواستار کمک و مساعدت مسئولان کشوری برای حل این مشکلات شدند

همزمان با سفر ریاست محترم جمهور به استان یک طرح آموزشی در شوط با حضور سعید محمد نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر عالی مناطق ازاد کشور افتتاح شد

مدرسه شبانته روزی دخترانه در شوط با حضور سعید محمد نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر عالی مناطق ازاد کشور افتتاح شد برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر 240 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد

این مدرسه در 4هزار متر مربع در دو واحد اموزشی و خوابگاه با تعداد 6 کلاس درس و 12 واحد خوابگاهی به بهره برداری رسید

سعید محمد نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر عالی مناطق ازاد کشور در بدو ورود به شهرستان شوط با حضور در گلزار شهدای شوطبه نثار گل و فاتحه به شهدای هشت سال دفاع مقدس این شهرستان ادای احترام کرد

نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر عالی مناطق ازاد کشوربا خانواده سردار شهید عبدالله پور در شهرستان شوط دیدارکردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا