بازار مناسب صادرات فناوری و تجهیزات سلول درمانی در کشورهای همسایه

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با همکاری وزارت امورخارجه سعی دارد تا مراکز سلول درمانی و صادرات تجهیزات سلول درمانی در کشورهای همسایه راه اندازی کند.

 

امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، فناوری‌ و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تلاش‌های وزارت امورخارجه و این ستاد درخصوص ارتباط موثر با کشورهای منطقه درحوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی خبر داد.

حمیدیه در جلسه‌ای مشترک با تعدادی از سفرای ایران در چند کشور و جمعی از مدیران عامل شرکت‌های حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد تاکید کرد: حمایت از توسعه و انتقال فناوری‌های حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و تعامل با کشورهای هدف جهت ایجاد فرصت توسعه همکاری‌های مشترک آموزشی و پژوهشی ایران و دیگر کشورها باید افزایش یابد.

 دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی همچنین ادامه داد: تلاش‌ها و پیگیری‌های وزارت امور خارجه زمینه‌ساز ارتباط مؤثر با کشورهای منطقه است و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی نیز سعی دارد تا در راستای توسعه همکاری‌های بین‌المللی موضوع انتقال فناوری، آموزش و توانمند‌سازی پزشکان و راه‌اندازی مراکز سلول درمانی و صادرات تجهیزات سلول درمانی در کشورهای همسایه  گام بردارد.

درادامه این جلسه، همچنین شرکت‌های حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با معرفی محصولات خود به بیان ظرفیت‌های خود در حیطه صادرات محصولات تولیدی دراین حوزه به کشورهای مورد نظر پرداختند.

براساس این گزارش، سفرای هر کشور نیز با بیان شرایط صادرات محصولات سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به کشورهای هدف، به بحث و تبادل نظر در این زمینه پرداختند.

این درحالی است که ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی با هدف توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی شروع به فعالیت کرده و سعی دارد تا با شناسایی نخبگان فعال در این حوزه از علوم، ظرفیت‌های موجود در حوزه آموزش و تحقیقات، تربیت منابع انسانی، ارائه خدمات بالینی و توسعه شرکت‏های مستعد درجهت گسترش زیست بوم فناوری گام بردارد.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا