امکان پرداخت بدون تماس توسط هواوی با همکاری Curve

طی خبری که در GSMARENA منتشر شد، هواوی از همکاری با سرویس Curve خبر داد تا امکان «پرداخت بدون تماس» را برای دستگاه‌هایی فراهم کند که از خدمات موبایل هواوی (HMS) پشتیبانی می‌کنند.

با این وجود، کاربران گوشی‌های هواوی که از HMS پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند اپلیکیشن Curve را از استور AppGallery (جایگزین گوگل پلی در دستگاه‌های تولیدکننده چینی) دانلود کرده و برای استفاده از خدمات پرداخت بدون تماس آن، ثبت نام کنند. همچنین باید به این نکته توجه داشت که گوشی‌هایی از قابلیت پرداخت بدون تماس بهره می‌برند که از NFC برخوردار باشند.

نکته مهم اینکه کاربران همچنان می‌توانند روی گوشی‌های خود از قابلیت‌های بومی Curve بهره‌مند شوند و همچنین در 30 روز ابتدایی، از تمام خریدهای خود به میزان 1 درصد و از خریدهای AppGallery خود تا 5 درصد بازپرداخت دریافت کنند. البته این پیشنهاد فقط برای کاربران کشورهای خاصی مانند جمهوری چک، فرانسه، آلمان، ایتالیا و بریتانیا در دسترس است.

huawei reuters 1066486 1640933373

روش جدید هواوی برای دور زدن تحریم‌ها

Curve یک سرویس کیف پول هوشمند است که تمام کارت‌های اعتباری و نقدی کاربران را برای پرداخت آسان‌تر در فروشگاه‌ها یکپارچه می‌کند. در واقع این سرویس مانند «گوگل پی» و «اپل پی» است اما با توجه به اینکه هواوی به دلیل تحریم‌ها نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کند، قصد دارد تا از طریق همکاری با Curve این قابلیت را در دسترس کاربران خود قرار دهد.

درست مانند اکثر اپلیکیشن‌های خدمات بانکی، Curve نیز می‌تواند هزینه کاربران را پیگیری کند، آمار خرید آن‌ها را نمایش دهد و با اکثر کارت‌های بانکی اروپایی کار می‌کند. همچنین این سرویس ویژگی‌های زیادی را در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به «بازگشت به زمان» (Go Back In Time) اشاره کرد که در صورت استفاده از کارت اشتباه در فروشگاه، به کاربران اجازه می‌دهد کارت دیگری را شارژ کنند.

غول فناوری چین از زمان دولت ترامپ به دلیل تهدید امنیت ملی با تحریم‌های زیادی توسط دولت ایالت متحده روبرو شده است تا از این طریق به بسیاری از سرویس‌های گوگل دسترسی نداشته باشد. همین امر کسب و کار این شرکت را تا حد زیادی تحت تاثیر خود قرار داده و درآمد آن‌ها در سال 2021 با کاهش 29 درصدی به 99.45 میلیارد دلار رسیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا